ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը կմեկնի Գերմանիա
Մայիսի 26-28-ը Լայպցիգում (Գերմանիա) կկայանա «Տրանսպորտ և նորամուծություն. կարողությունների բացահայտում» թեմայով Տրանսպորտի միջազգային ֆորում, որին կմասնակցի նաեւ ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին հայտնեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարի մամլո քարտուղարը:
Տրանսպորտի միջազգային ֆորումը, որը տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության մի մասն է կազմում, տրանսպորտի ոլորտի եւ մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներին հնարավորություն կտա տարբեր հարցերի լուծման ուղղությամբ, ինչպես նաեւ տրանսպորտի բնագավառում նորամուծություններ կատարելու վերաբերյալ կազամակերպել համատեղ քննարկումներ:
Ֆորումի շրջանակներում մայիսի 27-ին տեղի կունենա տարբեր երկրների տրանսպորտի նախարարների հանդիպում, որի ընթացքում առանձին կներկայացվեն ոլորտում հաջողությամբ իրականացված նորամուծությունները եւ առկա խնդիրները:

Minister of Transport and Communication leaves for Germany
On May 26-28 in Leipzig in Germany will take place the international forum of transport titled “Transport and innovation: discovering the abilities” on which will partake also the minister of RA Transport and Communications, informed the press secretary of the RA Minister of Transport and Communications.
The international forum of Transport, which is a part of the economic cooperation and development organization, will give an opportunity to the representatives of the transportation sphere and the private sector to solve different issues, as well as organize joint discussions in the sphere of transport.
On the sidelines of the Forum on May 27 will take place meetings of different transport ministries, during which will be separately presented the innovations and the problems that succeed in that sphere.