ՀՀ ՊՆ. Տարածքների հանձման մասին ոչ մի խոսք չի գնում
«Այսօր տարածքների հանձման մասին խոսք անգամ չի գնում»,- Պաշտպանության նախարարության համալիրում կայացած ռազմաարդյունաբերական ցուցահանդեսի ժամանակ լրագրողներին հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նա հրաժարվեց մեկնաբանել Եվրախորհրդարանի 2216` Հարավային Կովկասի վերաբերյալ զեկույցը, որտեղ դրույթներ կան նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ: Մասնավորապես, զեկույցում ասվում է, որ Ղարաբաղին պետք է տալ միջանկյալ կարգավիճակ, իսկ հայկական զինուժը պետք է դուրս բերվի «օկուպացված ադրբեջանական տարածքներից»:
ՊՆ նախարարը շեշտեց, որ «օկուպացված ադրբեջանական տարածքներ» չկան և ոչ մի տարածքների վերադարձման մասին խոսք գնալ չի կարող:

Армения не намерена сдавать Азербайджану какие-либо территории
«Cегодня не идет речи о сдачи Азербайджану каких-либо территорий», - заявил сегодня журналистам министр обороны Армении Сейран Оганян в ходе выставки продукции армянского ВПК.
Министр обороны отказался прокомментировать принятую Европарламентом резолюцию под номером 2216, в которой, в частности, содержится положение о «необходимости вывода армянских ВС с оккупированных азербайджанских территорий».
С.Оганян подчеркнул, что «оккупированных азербайджанских территорий» нет, а о сдаче территорий сегодня и речи быть не может.