ՀՀ ՊՆ. Տարածքների հանձման մասին ոչ մի խոսք չի գնում
«Այսօր տարածքների հանձման մասին խոսք անգամ չի գնում»,- Պաշտպանության նախարարության համալիրում կայացած ռազմաարդյունաբերական ցուցահանդեսի ժամանակ լրագրողներին հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նա հրաժարվեց մեկնաբանել Եվրախորհրդարանի 2216` Հարավային Կովկասի վերաբերյալ զեկույցը, որտեղ դրույթներ կան նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ: Մասնավորապես, զեկույցում ասվում է, որ Ղարաբաղին պետք է տալ միջանկյալ կարգավիճակ, իսկ հայկական զինուժը պետք է դուրս բերվի «օկուպացված ադրբեջանական տարածքներից»:
ՊՆ նախարարը շեշտեց, որ «օկուպացված ադրբեջանական տարածքներ» չկան և ոչ մի տարածքների վերադարձման մասին խոսք գնալ չի կարող:

No question of surrendering the territories
“There is no question of surrendering the territories to Azerbaijan,” Armenia’s Defense Minister Sehran Ohanian told reporters Saturday at the exhibition of the Armenian Military Industrial Complex production, taking place at the Defense Ministry in Yerevan.
Minister refused to comment the resolution 2216, passed by the European Parliament, containing an article on “necessity to withdraw the Armenian Armed Contingents from the occupied Azerbaijani territories.”
Sehran Ohanian said that there are not any “occupied Azerbaijani territories” and stressed that there is not question of the surrendering the territories.