Հայաստանի ծանրամարտի պատանեկան հավաքականը նվաճեց 14 մեդալ
Մայիսի 22-ին Վալենսիայում ավարտվեց Եվրոպայի ծանրամարտի պատանեկան առաջնությունը: 94 կգ քաշային կարգում Համլետ Պողոսյանը պոկում վարժությունում գրավեց երկրորդ տեղը (145 կգ) և երկամարտի ցուցանիշով (320 կգ) ճանաչվեց հինգերորդը:
Ծանրքաշայինների պայքարում (+94 կգ) Գոռ Մինասյանը երկրորդն էր` 340 կգ արդյունքով (155 կգ+185 կգ), իսկ Միշա Մուրադյանը ` երրորդը (158 կգ+187 կգ):
Թիմային պայքարում Հայաստանի հավաքականը 14 մեդալով զբաղեցրեց երկրորդ տեղը` իրենից առաջ թողնելով միայն Ռուսաստանի ընտրանուն: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:

Юношеская сборная РА по тяжелой атлетике завоевала 14 медалей
В Валенсии 22-го марта завершилось юношеское первенство Европы по тяжелой атлетике. Об этом сообщили в пресс-службе Национального Олимпийского комитета Армении.
В весовой категории 94 кг Гамлет Погосян завоевал в упражнении «отрыв» второе место (145 кг), а по итогам двоеборья был признан пятым (320 кг).
В борьбе в тяжелом весе (94+) Гор Минасян преодолел 340 кг и завоевал второе место (155 кг+185 кг). Армянский тяжелоатлет Миша Мурадян завоевал третье место с результатом 158 кг+187 кг.
В командной борьбе юношеская сборная Армении заработала 14 медалей и заняла второе место, пропустив вперед только команду России.