Արթուր Ջավադյանը մեկնելու է Ալմաթի
ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը մայիսի 26-29-ը մեկնելու է Ալմաթի` Միջին Ասիայի, Սևծովյան տարածաշրջանի և Բալկանների երկրների կենտրոնական բանկերի կառավարիչների ակումբի 23-րդ նիստին մասնակցելու համար:
Կառավարիչների ակումբի նիստում քննարկվելու են հետևյալ թեմաները. «Տարածաշրջանային ֆինանսական համագործակցության հզորացումը տարածաշրջանային ֆինանսական կայունություն և բարգավաճում ապահովելու նպատակով», «Դրամավարկային և փոխարժեքային ռեժիմները ճնշման ներքո» և «Ղազախստանի բանկային համակարգը և Ղազախստանի ազգային բանկի քաղաքականությունը հետճգնաժամային ժամանակահատվածում»:
Ինչպես հայտնեցին ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, նիստին ելույթ են ունենալու Չինաստանի ժողովրդական բանկի նախագահ Ժու Քսիաչուանը, անկախ խորհրդատու, Արգենտինայի կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ Մարիո Բլեհերը և Ղազախստանի ազգային բանկի նախագահ Գրիգորի Մարչենկոն:

Arthur Javadyan leaving for Almaty
Chairman of the Central Bank of Armenia Arthur Javadyan will leave for Almaty in Middle Asia to participate in the 23rd session of the Governors’ Club of the Central Banks of the countries in Black Sea regions and the Balkans.
On the session of the Governors’ club the following topics will be touched “The reinforcement of the regional financial cooperation for providing the regional financial stability and prosperity”, “Monetary and exchange rate regimes under pressure” and the banking system of Kazakhstan and the Kazakhstan National Bank's policy in the post-crisis period.
As the Central Bank public relations office informed, on the session the President of the People's Bank of China Zhu Ksiachuane, independent consultant, Argentina's former central bank President Mario Blehere and Kazakh National Bank Chairman Grigori Marchenkon will give speeches.