Գևորգ Հարությունյանը հաղթողներից հետ մնաց կես միավորով
Հնդկաստանի Բհուբանեսվար (Օրիսա) քաղաքում անցկացված օփենում գրոսմայստեր Գևորգ Հարությունյանը 11 հնարավորից վաստակեց 8 միավոր և 249 մասնակիցների շարքում գրավեց 13-րդ տեղը: Նա միայն կես միավորով հետ մնաց հաղթողներից` գրոսմայստերներ Կրավցիվից (Ուկրաինա), Ալեքսանդրովից (Բելառուս), Տուրովից, Դրեևից, Կոկարևից (Ռուսաստան) և միջազգային վարպետ Ադհիբանից (Հնդկաստան):
Ինչպես տեղեկացնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից, Հրայր Սիմոնյանը վաստակել է 7,5, Սերգեյ Կասպարովը (Բելառուս)` 7, Տատյանա Կասպարովան (Բելառուս)` 5,5 միավոր:

GM Gevorg Harutyunian seeds the 13th out of 249 at Open Chess
Armenia’s Grand Master Gevorg Harutyunian has scored 8 points out of 11 and became the 13th chess player out of 249 participants of the Open Chess Championship taking place in India’s Bhubaneshwar, the capital and largest city of the Indian state of Orissa.
Gevorg Harutyunian is half a point behind the tournament’s leaders GMs Kravtsov from Ukraine, Tourov, Dreev and Aleksandrov from Russia, and IM Abdihan from India.
Hrayr Simonian scored 7,5 points, Sergey Kasparov from Belarus earned 7 points, and Tatiana Kasparova scored 5,5 points, a spokesperson to the Armenian Chess Federation said.