ՉԺՀ-ն  Հայաստանին անհատույց 20 միլիոն չինական յուան կտրամադրի
Այսօր կառավարությունում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներկայությամբ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության եւ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության միջեւ ստորագրվել է համաձայնագիր տեխնիկական-տնտեսական համագործակցության մասին:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, երկու երկրների կառավարություններն ստորագրել են նաեւ նամակ եւ ուղերձ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից ու նամակ եւ ուղերձ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության անունից: Փաստաթղթերն ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից` ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանը, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության անունիցª ՉԺՀ կոմերցիայի նախարարի տեղակալ Ֆու Ցզըինը:
Համաձայնագրով նախատեսվում է ՉԺՀ կառավարության կողմից ՀՀ կառավարությանն անհատույց օգնության տրամադրում 20 միլիոն չինական յուանի չափով, որն ուղղվելու է տեխնիկական-տնտեսական համագործակցության ծրագրի իրականացմանը: Նամակով եւ ուղերձով ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ՉԺՀ կառավարությունը ՀՀ կառավարությանը հատկացրել է շտապ օգնության 88 մեքենա:

Китай предоставит Армении безвозмездно 20 млн. китайских юаней
Соглашение о технико-экономическом сотрудничестве между Китайской Народной Республикой и Арменией подписано сегодня в правительстве Армении в присутствии премьер-министра Тиграна Саркисяна.
Как сообщили в пресс-службе правительства, между двумя правительствами подписаны также письмо и послание от имени правительства Китая и письмо и послание от имени правительства Армении.
Документы подписали с армянской стороны заместитель министра иностранных дел Карине Казинян и от имени правительства Китайской Народной Республики – заместитель министра коммерции КНР Фу Цзинь.
По соглашению предусматривается предоставление правительством Китая безвозмездной помощи в размере 20 миллионов китайских юаней правительству РА. Эти средства будут направлены на реализацию программы технико-экономического сотрудничества. Согласно достигнутой письмом и посланием договоренности, правительство Китайской Народной Республики выделило правительству Армении 88 машин скорой помощи.