ՉԺՀ-ն  Հայաստանին անհատույց 20 միլիոն չինական յուան կտրամադրի
Այսօր կառավարությունում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներկայությամբ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության եւ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության միջեւ ստորագրվել է համաձայնագիր տեխնիկական-տնտեսական համագործակցության մասին:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, երկու երկրների կառավարություններն ստորագրել են նաեւ նամակ եւ ուղերձ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից ու նամակ եւ ուղերձ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության անունից: Փաստաթղթերն ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից` ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանը, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության անունիցª ՉԺՀ կոմերցիայի նախարարի տեղակալ Ֆու Ցզըինը:
Համաձայնագրով նախատեսվում է ՉԺՀ կառավարության կողմից ՀՀ կառավարությանն անհատույց օգնության տրամադրում 20 միլիոն չինական յուանի չափով, որն ուղղվելու է տեխնիկական-տնտեսական համագործակցության ծրագրի իրականացմանը: Նամակով եւ ուղերձով ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ՉԺՀ կառավարությունը ՀՀ կառավարությանը հատկացրել է շտապ օգնության 88 մեքենա:

Today an agreement on technical-economic cooperation was signed between the Governments of Armenia and China. The Governments of the two countries also signed a letter and an address on behalf of the Government of the Republic of Armenia and a letter and address on behalf of the Government of the People’s Republic of China.
As the press and information department of the RA Government informed, from the Armenian side the documents were signed by Deputy Foreign Minister Karine Ghazinyan. China’s Deputy Minister for Commerce Fu Ziying signed the documents on behalf of the Chinese Government.
According to the agreement the Government of China will provide 20 million Chinese Yuans to the Armenian Government for implementation of technical-economic programs. According to the agreement reached by the letter and the address, the Chinese Government has provided 88 ambulance cars to the Armenian Government.