«Գրան Պրի» մրցաշարը կկայանա Թբիլիսիում
Հունիսի 5-7-ը Թբիլիսիում կայանալու է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի «Գրան Պրի» մրցաշար: Հայաստանի պատվիրակությունը գլխավորելու է երկրի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը:
Մրցագորգ են դուրս գալու Հարություն Հովհաննիսյանը (55 կգ), Շավիղ Գևորգյանը (55 կգ), Արտակ Հարությունյանը (60 կգ), Հովհաննես Վարդերեսյանը (66 կգ), Արմեն Մելիքյանը (66 կգ), Սասուն Ղամբարյանը (66 կգ), Արամ Ստեփանյանը (74 կգ), Հրաչ Հովհաննիսյանը (84 կգ), Տիգրան Սահակյանը (74 կգ), Արթուր Շահինյանը (84 կգ), Սարգիս Տոնոյանը (86 կգ) և Արման Գեղամյանը (96 կգ): Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

“Grand Prix” to be held in Tbilisi
On June 5-7 in Tbilisi will take place the wrestling tournament in Greek-Roman style. The Armenian delegation is headed by the chief coach of the countries national team, Olympic champion Levon Julfalakyan.
On the ring will be Harutyun Hovhannissyan (55kg), Shavigh Gevorgyan (55 kg), Artak Harutyunyan (60 kg), Hovhannes Varderesyan (66 kg), Armen Melikyan (66 kg), Sasun Ghambaryan (74 kg), Aram Stepanyan (74 kg), Arthur Shahinyan (84 kg), Sargis Tonoyan (86kg) and Arman Geghamyan (96kg), informs the information and public resources department of the Armenian Sport and Youth Affairs Ministry.