Քերոլայն Քոքսը կրկին Արցախում է` 70-րդ անգամ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 4-ին ընդունել է Արցախ ժամանած բրիտանական պատվիրակությանը` Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է Քերոլայն Քոքսին Արցախ կատարած հոբելյանական 70-րդ այցի առթիվ և հույս հայտնել, որ բարոնուհին նույն եռանդով կշարունակի Արցախի հետ կապերի խորացմանը նվիրված իր առաքելությունը:
Հանդիպմանը, որին մանակցում էր գրող, հրապարակախոս Զորի Բալայանը, քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության և Արցախի ներքին կյանքին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

Баронесса Керолайн Кокс уже в 70-ый раз посетила Нагорный Карабах
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня прибывшую в в НКР делегацию из Великобритании во главе с вице-спикером Палаты Лордов Объединенного Королевства, баронессой Керолайн Кокс. Об этом сообщили в пресс-службе президента НКР.
Глава государства поздравил Керолайн Кокс с юбилейным 70-м визитом в Нагорно-Карабахскую Республику и выразил надежду, что баронесса с той же энергией продолжит свою миссию по углублению связей с Арцахом.
В ходе встречи, в которой присутствовал писатель, публицист Зорий Балаян, был обсужден широкий спектр вопросов, связанных с двусторонними отношениями, азербайджано-карабахским конфликтом и внутренней жизнью республики.