Քերոլայն Քոքսը կրկին Արցախում է` 70-րդ անգամ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 4-ին ընդունել է Արցախ ժամանած բրիտանական պատվիրակությանը` Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է Քերոլայն Քոքսին Արցախ կատարած հոբելյանական 70-րդ այցի առթիվ և հույս հայտնել, որ բարոնուհին նույն եռանդով կշարունակի Արցախի հետ կապերի խորացմանը նվիրված իր առաքելությունը:
Հանդիպմանը, որին մանակցում էր գրող, հրապարակախոս Զորի Բալայանը, քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության և Արցախի ներքին կյանքին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

Caroline Cox’s 70th visit to Artsakh
On 4 June President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received British delegation arrived in Artsakh at the head by deputy speaker of United Kingdom's House of Lords, Baroness Caroline Cox.
The Head of the State congratulated Caroline Cox on her 70th jubilee visit to Artsakh and expressed hope that the baroness would zealously continue her mission dedicated to deepening ties with Artsakh.
A wide range of issues related to bilateral relations, the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement process and life in Artsakh were discussed during the meeting.