Ֆրանսիայի խորհրդարանի պատգամավորները Արցախում են
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 9-ին ընդունել է Արցախում գտնվող Ֆրանսիայի խորհրդարանի մի խումբ պատգամավորների:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվական գլխավոր վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել է երկկողմ հարաբերությունների, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և Արցախի ներքին կյանքին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Արցախի ղեկավարն ընդգծել է, որ Ֆրանսիայի հետ համագործակցության ընդլայնումը մեր հանրապետության արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից մեկն է:
Նախագահը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայի դերակատարությունը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և տարածաշրջանում կայունության պահպանման գործում:
Երկուստեք նշվել է փոխգործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը և խորհրդարանական դիվանագիտության կարևորությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Депутаты парламента Франции посетили Арцах
Президент Республики Арцах Бако Саакян 9 июня принял группу депутатов парламента Франции, находящихся в эти дни в Арцахе, сообщает главное информационное управление аппарата президента Арцаха.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся двусторонних отношений, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и внутренней жизни республики.
Глава Арцаха подчеркнул, что расширение сотрудничества с Францией является одним из важных направлений внешней политики нашей республики.
Бако Саакян высоко оценил роль Франции в урегулировании азербайджано-карабахского конфликта и сохранении стабильности в регионе.
Обе стороны отметили необходимость расширения взаимодействия и важность парламентской дипломатии.
Во встрече приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, другие должностные лица.