Ֆրանսիայի խորհրդարանի պատգամավորները Արցախում են
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 9-ին ընդունել է Արցախում գտնվող Ֆրանսիայի խորհրդարանի մի խումբ պատգամավորների:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվական գլխավոր վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել է երկկողմ հարաբերությունների, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և Արցախի ներքին կյանքին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Արցախի ղեկավարն ընդգծել է, որ Ֆրանսիայի հետ համագործակցության ընդլայնումը մեր հանրապետության արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից մեկն է:
Նախագահը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայի դերակատարությունը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և տարածաշրջանում կայունության պահպանման գործում:
Երկուստեք նշվել է փոխգործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը և խորհրդարանական դիվանագիտության կարևորությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Deputies of the French National Assembly are in Artsakh
On 9 June President of the Artsakh Republic received a group of deputies of the French National Assembly who have arrived in Artsakh the other day.
As the Central Information Department of the Office of the NKR President reported, a wide range of issues related to bilateral ties, the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and domestic life of Artsakh were discussed during the meeting.
The Head of the State underlined that widening cooperation with France was among the pivotal directions of the republic's foreign policy.
The President rated high the role of France in the Azerbaijani-Karabagh conflict process settlement and preserving stability in the region.
The necessity of widening cooperation and importance of parliamentary diplomacy were mutually noted.
Chairman of the Artsakh Republic National Assembly Ashot Ghoulyan and other officials partook at the meeting.