Ղրղզստանում հայտնի քաղաքական գործիչ է ձերբակալվել
Հայտնի քաղաքական գործիչը, ով կասկածվում է Ղրղզստանում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու մեջ, ձերբակալվել է երկրի հարավային Ջալալ-Աբադ շրջանում: Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին` այդ մասին հայտնել է երկրի ժամանակավոր կառավարության մամուլի քարտուղարը:
«Ձերբակալվել է Ջալալ-Աբադում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու մեջ կասկածվողներից մեկը: Ձերբակալվածը երկրում հայտնի անձնավորություններից է: Նրա անունը չի հրապարակվում` հետաքննության շահերից ելնելով»,- նշել է գործակալության աղբյուրը:
Մամուլի ծառայության հաղորդած տվյալների համաձայն` կասկածյալի դեմ հարուցվել է քրեական գործ` «զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու» և «ուժի կիրառմամբ հեղաշրջման փորձ կատարելու» հոդվածներով:

A spokesperson to the interim Kyrgyz government said that a well-known politician suspected of organising the mass ethnic-based riots in Osh had been arrested in the southern region of the country.
The identity of the arrested was not disclosed: “One of those who is believed had organised mass riots in Jalal Abad is arrested. He is quite a known person in the country. He identity is not being disclosed for investigation.
“He is currently being interrogated, as he has named several known persons who are responsible for clashes in the region and these persons had announced earlier their intentions to run for parliamentary elections,” the press office said.