Վրաստանը և Թուրքիան քննարկել են «խաղաղության նավախմբի» գրոհը
Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Ալեքսանդր Նալբանդովը հանդիպում է ունեցել Վրաստանում Թուրքիայի դեսպան Մուրատ Բուրհանի հետ: Ինչպես հաղորդում է Թրենդ գործակալությունը, վկայակոչելով Վրաստանի ԱԳՆ-ին, հանդիպումը կայացել է թուրքական կողմի նախաձեռնությամբ:
Դեսպանի և վրաց պաշտոնյայի հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են իսրայելական զինվորականների կողմից Գազա ուղևորվող «խաղաղության նավախմբի» գրոհը և դրան հետևած իրադարձությունների զարգացումը:
Բացի այդ, դիվանագետը ներկայացրել է Իրանի, Բրազիլիայի և Թուրքիայի միջև իրանական միջուկային խնդրի շուրջ պայմանավորվածությունները և Թուրքիայի դիրքորոշումն այդ հարցում:

Грузия и Турция обсудили захват «флотилии свободы»
Заместитель министра иностранных дел Грузии Александр Налбандов встретился с послом Турции Левентом Мурат Бурханом. Как сообщили агентству Тренд в МИД, встреча состоялась по просьбе турецкой стороны.
Посол ознакомил заместителя министра Грузии с позицией Турции по поводу нападения израильских вооруженных сил на турецкие корабли, следующие в сектор Газа, и последующих событий.
Помимо этого, согласно источнику, дипломат рассказал о договоренности, достигнутой в ходе переговоров между Ираном, Турцией и Бразилией и последующих событиях и позиции турецкой стороны по этому поводу.