Վրաստանը և Թուրքիան քննարկել են «խաղաղության նավախմբի» գրոհը
Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Ալեքսանդր Նալբանդովը հանդիպում է ունեցել Վրաստանում Թուրքիայի դեսպան Մուրատ Բուրհանի հետ: Ինչպես հաղորդում է Թրենդ գործակալությունը, վկայակոչելով Վրաստանի ԱԳՆ-ին, հանդիպումը կայացել է թուրքական կողմի նախաձեռնությամբ:
Դեսպանի և վրաց պաշտոնյայի հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են իսրայելական զինվորականների կողմից Գազա ուղևորվող «խաղաղության նավախմբի» գրոհը և դրան հետևած իրադարձությունների զարգացումը:
Բացի այդ, դիվանագետը ներկայացրել է Իրանի, Բրազիլիայի և Թուրքիայի միջև իրանական միջուկային խնդրի շուրջ պայմանավորվածությունները և Թուրքիայի դիրքորոշումն այդ հարցում:

Georgia and Turkey discussed the attack on Turkish ships
On 15 June 2010 Deputy Minister of Foreign Affairs of Georgia Alexander Nalbandov received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkey in Georgia Levent Murat Burhan. The meeting was held on the Turkish side's request, informs the ISRIA news.
The Ambassador acquainted the Deputy Foreign Minister with the Turkish side's position concerning the attack on the Turkish ships by Israeli defense forces in the Gaza sector and the developments following this incident.
The Ambassador focused on the agreement reached as a result of talks among Iran, Turkey and Brazil. Mr. Burhan registered the Turkish side's position in this regard, the sours reports.