HTC Desire սմարթֆոնները` մատչելի գներով
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ընկերությունը, հայտարարում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում Android (Անդրոիդ) օպերացիոն համակարգով HTC Desire սմարթֆոնների վաճառքի մեկնարկի մասին:
Android օպերացիոն համակարգով գործող HTC Desire նորարարական սմարթֆոնները հայաստանյան շուկա են բերվել HTC և ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունների միջև համագործակցության մասին ս.թ. ապրիլի 10-ին ստորագրված պայմանագրի շրջանակներում: Սմարթֆոններն ունեն 12 ամսվա պաշտոնական երաշխիք:
Ինչպես տեղեկացնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ- ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ներկայումս HTC Desire-ն ամեն առումով համարվում է աշխարհի թիվ մեկ Android սմարթֆոնը: 3.7-դյույմանոց AMOLED էկրանն ապահովում է դիտման հիանալի որակ, իսկ 1ԳՀց հաճախականությամբ Qualcomm Snapdragon պրոցեսորը` կայքերի գերարագ դիտում և աննախադեպ մուլտիմեդիա հնարավորություններ:
Հայաստանյան բաժանորդները կարող են ձեռք բերել HTC Desire սմարթֆոնները երկու տարբերակով: Սմարթֆոնը վաճառվում է 265 հազար դրամով: Իսկ «Կլասիկ», «Կլասիկ սոլո» կամ «Կլասիկ ֆլեքսի» փաթեթին մեկ տարով բաժանորդագրության պայմանագիր կնքելու դեպքում, այն կարելի է ձեռք բերել ընդամենը 245 հազար դրամով:
Օգտագործելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հզոր և հուսալի 3.5G (UMTS/HSPA) ցանցի հնարավորությունները` իրենց դասում լավագույնը համարվող սմարթֆոնները` ներառյալ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոնում վաճառվող` Android օպերացիոն համակարգով աշխատող հեռախոսները բաժանորդին թույլ են տալիս մեկ սարքի միջոցով շփվել մտերիմների հետ, զբաղվել ընթերցանությամբ և միաժամանակ` օգտվել ինտերնետային ռեսուրսներից: Այդուհանդերձ, սմարթֆոնների ամենակարևոր առավելությունը հեռախոսի անհատականացման հնարավորությունն է: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է մնալ գործարարների և երիտասարդների նախընտրած օպերատորը»,-ասում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
HTC Desire, HTC Tattoo և HTC Hero սմարթֆոնները հագեցած են բջջային ինտերնետի բազմազան հնարավորություններով, այդ թվում` Android համակարգին համապատասխանեցված Webkit բրաուզերով, ինչպես նաև` Google™-ի Google Maps™ և Google Search™ հնարավորություններով: Հեռախոսասարքերը կարող են նաև մուտք ապահովել լայնորեն կիրառվող YouTube™: Android օպերացիոն համակարգի շնորհիվ HTC սմարթֆոնները բաժանորդներին հնարավորություն են ընձեռում օգտվելու բջջային ինտերնետի առավելություններից և Android Market-ի առաջարկած անհատական կարիքները բավարարող բազմաթիվ ծառայությունների լայն տեսականուց:

HTC Desire smartphones are on sale
Armenia’s leading mobile operator VivaCell-MTS announced today the start of sales of Android-powered HTC Desire smartphones in VivaCell-MTS service centers across Armenia, with an official 12-month guarantee.
The innovative smartphones are introduced to the Armenian market in the frames of the Agreement on Cooperation signed on April 10th 2010 between HTC and VivaCell-MTS.
HTC Desire is at the moment the number one Android-based smartphone in the world in every respect. The 3.7-inch AMOLED touch screen display provides an unmatched viewing experience and the 1GHz Qualcomm Snapdragon processor delivers superfast web browsing and amazing multimedia.
Armenian subscribers are provided 2 options of purchasing the HTC Desire: they can get the phone by paying AMD 265 thousand or pay AMD 245 thousand by concluding 1-year subscription contract for one of the following packages of choice: “Classic”, “Classic Solo” or “Classic Flexy”.
“Utilizing VivaCell-MTS’ fast and reliable 3.5G (UMTS/HSPA) network, the best in class smartphones including Android-based phones, which are now available at VivaCell-MTS service centers, will give Armenian subscribers best user experience through mobility and convenience of keeping in touch with friends and relatives, reading books, and accessing Internet resources on one device, coupled with incredible opportunities for personalization. VivaCell-MTS continues to remain the choice of business and youth,” noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Android-powered HTC Desire, HTC Tattoo and HTC Hero have a variety of powerful mobile internet capabilities beginning with an Android-optimized Webkit browser. They also feature the popular Google™ applications, Google Maps™ and Google Search™ as well as favorites like YouTube™. Android-powered HTC smartphones provide broad flexibility for personalization via the application-rich Android Market.