Պատժամիջոցները չեն խանգարի ավարտել Իրանում ԱԷԿ-ի կառուցումը
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի կողմից Իրանի հանդեպ ընդունված պատժամիջոցները չեն խանգարի Ռուսաստանին օժանդակել Բուշերում ատոմակայանի կառուցմանը: Այդ մասին, ըստ ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանը, այսօր հայտարարել են ՌԴ ԱԳՆ մամլո գրասենյակում:
«Պատժամիջոցները չեն վերաբերի Բուշերում ատոմակայանի կառուցմանը»,- նշել է աղբյուրը: Ըստ ռուսաստանյան արտաքին քաղաքականության գերատեսչության, սպասվում է, որ ԱԷԿ-ի կառուցումը կավարտվի ընթացող տարվա օգոստոսին:
Ինչ վերաբերվում է Իրանին Ս-300 ռուսաստանյան հրթիռների վաճառքին, ապա դրանք, ըստ ԱԳՆ-ի, ընկնում են պատժամիջոցների ազդեցության տակ:

Санкции против Ирана не помешают строительству АЭС Бушер
Санкции СБ ООН в отношении Тегерана не будут мешать строительству при содействии России АЭС Бушер в Иране. Об этом, согласно РИА Новости, сообщили журналистам в пятницу в департаменте информации и печати МИД РФ.
«Санкции не затронут строительство АЭС в Бушере», - отметили источнику в МИД. По данным внешнеполитического ведомства, ожидается, что строительство АЭС в Бушере будет завершено в августе этого года.
Что касается поставок ракет С-300 Ирану, то они попадают под действие санкции СБ ООН, подтвердили в МИД РФ.