Ղրղզստանի ժամանակավոր կառավարության ղեկավարը ժամանել է Օշ
Ղրղզստանի ժամանակավոր կառավարության ղեկավար Ռոզա Օթունբաևան ուրբաթ առավոտյան ռազմական ուղղաթիռով ժամանել է Օշ: Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, ուղղաթիռը վայրէջք է կատարել քաղաքի կենտրանական հրապարակում, որտեղ գտնվում է շրջանի վարչակազմի շենքը:
Սպասվում է, որ մոտակա ժամանակները Օթունբաևան կայցելի հիվանդանոցներ, որտեղ բուժում են ստանում զանգվածային անկարգությունների հետևանքով տուժածները, ինչպես նաև հանդիպումներ կունենա քաղաքի ակտիվի հետ` Օշի պարետատանը:
Բացի դրանից, համաձայն աղբյուրի, Ղրղզստանի ժամականակավոր կառավարության ղեկավարը կայցելի Ուզբեկստանի հետ սահմանակից շրջաններ, որտեղ դեռևս նկատվում է էթնիկ ուզբեկների կուտակումներ, ովքեր ցանկանում են հեռանալ Ղրղզստանի տարածքից:

Глава временного правительства Киргизии прибыла в Ош
Глава временного правительства Киргизии Роза Отунбаева в пятницу утром на военном вертолете прилетела в Ош. Как сообщает «Интерфакс», вертолет совершил посадку на центральной площади города, где находится здание областной администрации.
Ожидается, что в ближайшее время Отунбаева посетит больницы, где находятся пострадавшие в ходе массовых беспорядков, а также проведет встречи с активом города и в комендатуре Оша и области.
Кроме того, согласно источнику, глава временного правительства Киргизии посетит граничащие с Узбекистаном районы, где все еще наблюдается скопление этнических узбеков, желающих покинуть киргизскую территорию.