ՌԴ. ԱՄՆ-ն իրեն ՄԱԿ ԱԽ-ից բարձր է դասում Իրանի հարցում
ՌԴ արտաքին գործերի նախարարությունն անընդունելի է համարում Իրանի հանդեպ միակողմանի պատժամիջոցների կիրառումը: Այս մասին, համաձայն «Վեստի.ռու-ի», ասված է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական կայքում տեղադրված հաղորդագրությունում:
Ռուսաստանյան արտաքին գերատեսչության կարծիքով, Միացյալ Նահանգներն իրենց գործողություններով ավելի բարձր են իրենց դասում, քամ ՄԱԿ Անվտանգության խորհուրդը: Իրանի վրա ներազդելու լրացուցիչ միջոցները, ՌԴ ԱԳՆ-ի համաձայն, դուրս են գալիս ՄԱԿ ԱԽ-ում հաստատված պատժամիջոցների շրջանակից:
Ռուսաստանյան ԱԳ նախարարությունը հայտարարում է, որ նման որոշումները խզում են Իրանի միջուկային խնդրի շուրջ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև բանակցային հիմքերը:

The Russian Foreign Ministry rates inadmissible imposition of one-sided sanctions on Iran. A release on Russian Foreign Ministry official website read, as reported by vesti ru.
In Russian Foreign Ministry’s opinion, the United States classes its actions higher than the UN Security Council. According to the Russian Foreign Ministry, additional methods of influencing Iran go beyond the boundaries of the sanctions established in the UN Security Council.
The Russian Foreign Ministry declares that such decisions undermine negotiations between Russia and the United States over the Iranian nuclear problem.