Վրաստանում տարակազմավորել է երկրորդ ընդդիմադիր դաշինքը
Վրացական ըննդիմության «Ազգային խորհուրդը», որը միավորում էր այնպիսի հայտնի կուսակցություններ, ինչպիսիք «Արդար Վրաստանի համար», Պահպանողական և «Ժողովրդական կուսակցությունը», տարակազմավորել է, հաղորդում է Վզգլյադի թղթակիցը Թբիլիսիից` հղում անելով «Մաեստրո» հեռուստաալիքին:
Հեռուստաընկերության տվյալներով, աշնանը հարկ է սպասել նոր միավորումների առաջացմանը:
Մայիսին կայացած տեղական ընտրություններից հետո տարալուծվել էր ընդդիմադիր «Վրաստանի համար դաշինքը», որը գլխավորում էր ՄԱԿ-ում նախկին մշտական ներկայացուցիչ Իրակլի Ալասանիան:
Նախկին վարչապետ, «Արդար Վրաստանի համար» ընդդիմադիր շարժման առաջնորդ Զուրաբ Նողաիդելին խորհրդակցություններ է սկսել լայն ընդդիմադիր միության ստեղծման վերաբերյալ:

Second opposition bloc disorganized in Georgia
The Georgian opposition National Council uniting such renowned parties as Movement For Fair Georgia, Conservative Party and People’s Party was disorganized, Vzglyad correspondent reported from Tbilisi quoting the Maestro TV company.
According to the TV company, new blocs are expected to be established in autumn.
The opposition Alliance for Georgia headed by former Permanent Representative of Georgia to the United Nations Irakli Alasania was dissolved after the local self-government elections held in May.
Former Prime Minister, leader of the opposition Movement For Fair Georgia Zurab Nogaideli launched consultations to establish a large opposition alliance.