Հայ 8 բռնցքամարտիկներ` Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչում
Հունիսի 21-ին Ուկրաինայի Լվով քաղաքում մեկնարկել է Եվրոպայի բռնցքամարտի ավագ տարիքի պատանեկան առաջնությունը:
Հայաստանի 12 պատվիրակներից 8-ը հաջողությամբ հաղթահարել են նախնական փուլի արգելքը և մտել են քառորդ եզրափակիչ: Նրանցից վանաձորցի ծանրքաշային Ռաֆայել Սիմոնյանը հունիսի 24 ի առավոտյան մրցահերթում կրկին հաղթանակ տարավ, մտավ կիսաեզրափակիչ և իր համար ապահովեց առնվազն բրոնզե մեդալ: Նրա մյուս յոթ թիմակիցները ռինգ կելնեն երեկոյան մրցահերթում: Այս մասին տեղեկացնում են ՀԱՕԿ-ի մամուլի ծառայությունից:
Նշենք, որ Հայաստանի պատանեկան ընտրանին մրցավայր է մեկնել ավագ մարզիչ, վաստակավոր մարզիչ Ֆեդյա Ալեքսանյանի գլխավորությամբ:

Восемь армянских боксеров – в 1/4 финала первенства Европы
В украинском городе Львов 21-го июня стартовало первенство Европы по боксу среди юношей 1993-1994 годов рождения.
Восемь представителей Армении успешно преодолели запрет предварительного этапа и вышли в четверть финала. Рафаел Симонян утром 24-го июня вновь одержал победу и уже вышел в полуфинал первенства, тем самым, обеспечив себе бронзовую медаль. Остальные семь боксеров армянской команды выйдут на ринг сегодня вечером.
Как сообщили в пресс-службе Национального Олимпийского комитета Армении, юношескую сборную Армении по боксу возглавляет заслуженный тренер Федя Алексанян.