Գեղարքունիքի մարզում նկատելի տեղաշարժ կա
Այսօր Գեղարքունիքի մարզկենտրոն Գավառ քաղաքում տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ Կառավարության մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Մարզի 2009թ. և 2010թ. առաջին կիսամյակի սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի հաշվետվությամբ հանդես է եկել Գեղարքունիքի մարզպետ Նվեր Պողոսյանը։ Նշելով, որ հաշվետու ժամանակաշրջանում նկատելի տեղաշարժ է արձանագրվել մարզի տնտեսության կայունացման ու զարգացման, համախառն ներքին արդյունքի աճի, բնակչության եկամուտների ավելացման, դպրոցաշինության, ճանապարհաշինության, գյուղատնտեսության, առողջապահության, համայնքային զարգացման և կենսագործունեության մյուս ոլորտներում, նա ներկայացրել է նաև առաջնահերթ լուծում պահանջող հիմնախնդիրները, պատասխանել կառավարության անդամների հարցերին։ ՀՀ կառավարությունն ի գիտություն է ընդունել մարզպետի հաշվետվությունը։

Economy keeps on growing in Gegharkunik region of Armenia
The parliamentary session with presidency of Armenia’s Prime Minister Tigran Sarkisian took place Thursday in Gavar town of the Gegharkunik region of Armenia.
A spokesperson to government said the 2009 report on social and economical situation in the region and report on six months of 2010 were delivered by Governor of the Gegharkunik region, Never Poghosian.
It was reported about remarkable development and stabilization in economical spheres, in particular, the economy showed growth of the gross domestic product and incomes; volumes of the road and school construction works also increased, there is a growth in agricultural sphere and in the health care sector.
Governor Poghosian also said of the problems of the region and said of the challenges which demand on priority solutions.