Իրականացված Ճանապարհաշինարարությունը` շուրջ 41 մլրդ դրամի
«2009թ.-ը աննախադեպ տարի էր ճանապարհաշինարարության մեջ. ընդհանուր առամամբ իրականանցվեց 415 կմ երկարությամբ ճանապարների նորոգում և վերանորոգում` շուրջ 41 մլրդ դրամ արժողությամբ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացրեց ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը և հավելեց, որ իրականացվել են 3 ծրագիր, որի ֆինանսավորումը իրականացվել է ՀՀ Պետական բյուջեն, Համաշխարհային բանկը և Ասիական բանկը:
Նախարարը տեղեկացերց, որ այս տարի պետական բյուջեով նախատեսված է 2 մլրդ դրամի աշխատանքներ, որի 1,5 մլրդ անցյալ տարվանից փոխանցվող ճանապարհահատվածներն են` 27 կմ երկարությամբ:
«Իրականացվել է մեկ մրցույթ` Իջևան-Վազաշեն ճանապարհի համար, և այդ մրցույթի արդյունքում տնտեսեցինք շուրջ 100 մլն դրամ»,- ընդգծեց նախարարը և փաստեց, որ մրցույթների ժամանակ առաջին անգամ հրավիրվել է նաև հասարակական կազմակերպություների ներկայացուցիչներ:

Armenia’s Minister of Transport and Communications, Manouk Vardanian, said Monday at the press conference that roads equal to 415 kilometers were constructed and renovated throughout Armenia in 2009. These activities took 41 billion drams, he said.
In total there were implemented three programs, which were supported by the Armenian government which directed funds from state budget. Other supporters were the World Band and the Asian Bank, according to Minister.
Minister Vardanian pointed there are programs of 2 billion drams cost, which are scheduled for 2010, and these projects are to be funded by the state budget. He added that the building companies are being selected on the competitive basis.