Բացվեց Արմավիրի Մանկապատանեկան շախմատի վերանորոգված դպրոցը
Քիչ առաջ Արմավիր քաղաքում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով նաև Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահն է, մասնակցեց Մանկապատանեկան շախմատի վերանորոգված դպրոցի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Մանկապատանեկան շախմատի դպրոցի վերանորոգման աշխատանքների իրականացման համար ծախսվել է 47 մլն դրամ, իսկ կահավորման համար` 3,7 մլն դրամ:
Ինչպես հայտնում է Aysor-ի թղթակիցը Արմավիրից, դպրոցի բացմանը ներկա էր նաև գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը:
Լրագրողների հետ զրույցում Արոնյանը հույս հայտնեց, որ «վերանորոգված դպրոցը կնպաստի շախմատիստների նոր սերնդի ձևավորմանը»: Հիշեցնելով, որ խորհրդային տարիներին այս դպրոցը բազամթիվ շնորհալի սաներ է տվել, Լևոն Արոնյանը հույս հայտնեց, որ այդպես կլինի նաև ապագայում:

В Армавире открылась детско-юношеская шахматная школа
Президент Армении, президент Федерации шахмат республики Серж Саргсян в рамках рабочего визита в Армавирскую область страны принял участие в торжественной церемонии открытия отремонтированной детско-юношеской шахматной школы Армавира.
В открытии школы принял участие таже гроссмейстер, двукратный Олимпийский чемпион Левон Аронян.
В беседе с журналистами он выразил надежду, что открывшаяся сегодня школа будет способствовать формированию нового поколения шахматистов.
На восстановление и приобретение необходимого инвентаря шахматной школы Армавира было потрачено 47 млн. драмов и 3,7 млн. драмов, соответственно.