Սիլիկոնյան հովտում ՀՀ ներկայացուցչությունը կբացվի այս աշնանը
ԱՄՆ Սիլիկոնյան հովտում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունը կբացվի այս աշնանը: Այս մասին այսօր լրագրողներին տեղեկացրեց «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանը:
«Այդ գրասենյակի բացումը մեծ խթան է հանդիսանալու, որպեսզի հայկական ընկերություններն ավելի ներկայանալի լինեն Միացյալ Նահանգներում, մոտ լինեն Սիլիկոնյան հովտին և այնտեղ առկա գիտակրթական միջավայրին»,- ասաց Հ. Մուսաելյանը:
Նրա խոսքով, Սիլիկոնյան հովտում հայկական ներկայացուցչությունը նախատեսվում էր բացել դեռ անցած տարի, սակայն դրան խոչընդոտեցին որոշ տեխնիկական խնդիրներ:
«Դրա դրական արդյունքները մենք ժամանակի ընթացքում անպայման կարձանագրենք»,- վստահություն հայտնեց Հ. Մուսաելյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ներկայացուցչությունը նախատեսվում է տեղակայել «Plug & Play» համակարգչային ձեռնարկությունների ինկուբատորում, որի հետ համագործակցություն հաստատվել է 2009 թ. նոյեմբերին ինկուբատորի տնօրենի Հայաստան այցելության ընթացքում:

Представительство Армении в Силиконовой долине откроется осенью
В Силиконовой долине США постоянное представительство Армении будет открыто этой осенью. Об этом заявил сегодня журналистам генеральный директор компании «Synopsys Armenia» Овик Мусаелян.
«Открытие этого офиса станет стимулом для большей представленности армянских компаний в Соединенных Штатах, позволит быть ближе к Силиконовой долине и ее научно-образовательной среде», - сказал О.Мусаелян.
По словам директора «Synopsys Armenia», открытие представительства Армении в Силиконовой долине было предусмотрено еще в прошлом году, однако этому помешали некоторые технические проблемы.
«Позитивные результаты этой инициативы мы обязательно увидим со временем», - заверил О.Мусаелян.
Напомним, что представительство Армении будет размещаться в инкубаторе компьютерных предприятий «Plug & Play», сотрудничество с которым установлено в ноябре 2009 года в ходе визита главы инкубатора в Армению.