Սիլիկոնյան հովտում ՀՀ ներկայացուցչությունը կբացվի այս աշնանը
ԱՄՆ Սիլիկոնյան հովտում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունը կբացվի այս աշնանը: Այս մասին այսօր լրագրողներին տեղեկացրեց «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանը:
«Այդ գրասենյակի բացումը մեծ խթան է հանդիսանալու, որպեսզի հայկական ընկերություններն ավելի ներկայանալի լինեն Միացյալ Նահանգներում, մոտ լինեն Սիլիկոնյան հովտին և այնտեղ առկա գիտակրթական միջավայրին»,- ասաց Հ. Մուսաելյանը:
Նրա խոսքով, Սիլիկոնյան հովտում հայկական ներկայացուցչությունը նախատեսվում էր բացել դեռ անցած տարի, սակայն դրան խոչընդոտեցին որոշ տեխնիկական խնդիրներ:
«Դրա դրական արդյունքները մենք ժամանակի ընթացքում անպայման կարձանագրենք»,- վստահություն հայտնեց Հ. Մուսաելյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ներկայացուցչությունը նախատեսվում է տեղակայել «Plug & Play» համակարգչային ձեռնարկությունների ինկուբատորում, որի հետ համագործակցություն հաստատվել է 2009 թ. նոյեմբերին ինկուբատորի տնօրենի Հայաստան այցելության ընթացքում:

Armenia's representation in Silicon Valley opens this autumn
Armenia’s permanent representative office in the Silicon Valley will be opened this autumn. Executive Director of Synopsys Armenia Hovik Musayelyan told reporters today.
“The opening of the representative office will make Armenian companies more representative in the United States, will bring them nearer to the Silicon Valley and its scientific-cultural environment,” Mr. Musayelyan said.
According to him, the opening of the Armenian representative office in the Silicon Valley was planned last year, but it was delayed due to some technical problems.
Armenia’s representative office will be located in the Plug & Play incubator of technology companies. Note that cooperation with the incubator was established in 2009 November, during incubator director’s visit to Armenia.