Յանուկովիչը Քլինթոնին դիմել է «գլխավոր քարտուղար»
ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի և Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի հանդիպումը չի անցել առանց կուրյոզի. ուկրաինական պետության ղեկավարը ամերիկյան հյուրին ջանասիրաբար մեծարել էր որպես «գլխավոր քարտուղար», իսկ նա, իր հերթին, Յանուկովիչին նախապես շնորհավորել է ծննդյան տոնի կապակցությամբ (հուլիսի 9-ին կլրանա Վիկտոր Յանուկովիչի 60-ամյակը): Այս մասին գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»:
Ճիշտ է, աղբյուրի համաձայն, Ուկրաինայի նախագահը, մի քանի անգամ Հիլարի Քլինթոնին անվանելով «գլխավոր քարտուղար», հետո ուղղվել է:
Իսկ այն մասին, որ ուղղափառների մոտ ծննդյան տոնը նախապես շնորհավորելը համարվում է վատ նախանշան, ամերիկուհին չէր էլ կարող իմանալ:
«Ցանկանում եմ նախագահին շնորհակալություն հայտնել հյուրընկալության համար և նախագահ Օբամայի անունից շնորհավորել Ձեզ մոտեցող 60-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ»,- Յանուկովիչի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ ԱՄՆ պետքարտուղարի վրիպակը մեջբերում է «Ունիան» գործակալությունը:

Yanukovich called Clinton “General Secretary”
US Secretary of State Hillary Rodham Clinton and President of Ukraine Victor Yanukovich’s meeting didn’t pass without curios incidents, the head of Ukraine has called the American guest “General Secretary” and Clinton on her turn has congratulated him on the occasion of his birthday, the sources write.
According to the source the head of Ukraine has called Hillary Clinton General Secretary for several times after which he has corrected his speech.
While Clinton didn’t eve suspect that congratulating on birthdays occasion beforehand is a bad sign for the Orthodox.
“I would like to express my thankfulness for the invitation and on behalf of President Obama congratulate you on your 60th Jubilee,” “Unian” agency quotes the US Secretary of State.