Իսրայելում կոկորդիլոսին կոչել են Էրդողան
Իսրայելում` Հոլանական բարձունքի Ռամատ ԽաԳեդերում, որտեղ գտնվում է Մերձավոր Արևելքում կոկորդիլոսների բազմացման խոշորագույն ֆերման, որում երկկենցաղներից մեկն առանձնանում է վատ բնավորությամբ և մյուս կոկորդիլոսների հանդեպ բացասական վերաբերմունքով: Ինչպես հաղորդում է MIGnews-ը, այդ կապակցությամբ ֆերմայի տերերը որոշել են, որ նման կենդանու համար ամենահարմար անունը Էրդողանն է:
Ֆերմայի տերերի կարծիքով, Թուրքիայի վարչապետի անունը լավագույն կերպով համապատասխանում է իրենց սանիկին, քանի որ կոկորդիլոսը մշտապես ինչ-որ բանից դժգոհ է, ցուցաբերում է վրդովմունքի և բարկության նշաններ: Ընդ որում, երկկենցաղը 25 տարեկան է, կշռում է ավելի քան 100 կգ, ինչը նրա վարքը դարձնում է առավել նկատելի և վտանգավոր:

A crocodile is named Erdoghan
In Israel in Ramat KhaGeder where the biggest crocodile farm of the Near East is and where one of the amphibious is noticed to have a bad character and has negative attitude towards the other crocodiles, the owner of the farm has called it a Erdoghan, the MIGnews informs.
According to the owners of the farm the name of the Turkish Prime Minister corresponds with their crocodile as the crocodile is never satisfied with anything, is always angry and discontent. The amphibious is 25 years old, is more than 100 kg, which makes its behavior more noticeable and dangerous.