Բուրջանաձեն Քլինթոնին մեղադրել է ընդդիմությանն արհամարհելու մեջ
Խորհրդարանի նախկին խոսնակ, ընդդիմադիր ««Միասնական Վրաստան» Դեմոկրատական շարժման» առաջնորդ Նինո Բուջանաձեն հուլիսի 5-ին Թբիլիսի մեկնած ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնին մեղադրել է վրացական իրական ընդդիմությանն արհամարհելու մեջ: Այս մասին տեղեկացնում է Թբիլիսիում Վզգլյադի թղթակիցը:
«Հավանաբար, ԱՄՆ-ին չի հետաքրքրում վրացական ընդդիմության կարծիքը»,- վրացական «Փիրվելի» լրատվական գործակալությանը հայտարարել է շարժման մամլո քարտուղարը:
Նախնական տվյալներով, Քլինթոնը Վրաստանում հանդիպելու է միայն ընդդիմության որոշ ներկայացուցիչների` «Ազատ ժողովրդավարներ» կուսակցության ղեկավար Իրակլի Ալասանիայի և «Քրիստոնեա-դեմոկրատական շարժման» առաջնորդ Գեորգի Թարգամաձեի հետ:
Առավել արմատական ընդդիմության ներկայացուցիչները կարծում են, որ այդ շարժումները դարձել են Վրաստանի իշխանությունների ստեղծած համակարգի մի մաս:

Бурджанадзе обвинила Клинтон в игнорировании оппозиции Грузии
Экс-спикер парламента, лидер оппозиционного «Демократического движения «Единая Грузия» Нино Бурджанадзе обвинила прибывающую 5 июля в Тбилиси госсекретаря США Хиллари Клинтон в игнорировании реальной грузинской оппозиции, передает газета ВЗГЛЯД.
«Видимо, США не интересует мнение грузинской оппозиции», - заявила грузинскому информационному агентству «Пирвели» пресс-секретарь движения Хатуна Иванишвили.
По предварительным данным, Клинтон встретится только с такими представителями оппозиции, как лидерами партий «Свободные демократы» Ираклием Аласания и «Христанско-демократическое движение» Георгием Таргамадзе.
Представители более радикальной оппозиции считают, что данные движения стали частью системы, созданной властями Грузии.