Հրայր Մաթևոսյանը նվաճեց հաղթողի կոչումը
Ուկրաինայի Բերդիչև քաղաքում հունիսի 29-ից հուլիսի 4-ը անցկացվեց բռնցքամարտի միջազգային երիտասարդական բարձրագույն կարգի մրցաշարը, որում խաղարկվեցին օլիմպիական չեմպիոն Վլադիմիր Կլիչկոյի անվան մրցանակները: Մրցումներին մասնակցեցին 12 երկրների 74 մարզիկներ: Հայաստանից հանդես եկավ միայն Սինգապուրի ամառային օլիմպիական առաջին խաղերի ուղեգիր ունեցող Հրայր Մաթևոսյանը (60 կգ, Երևան): Նա հաջորդաբար հաղթեց Ուզբեկստանի (3:2), Ռուսաստանի (7:2) ու Ադրբեջանի (3:2) ներկայացուցիչներին և արժանացավ հաղթողի կոչմանը:
Հրայր Մաթևոսյանին մրցավայր էր ուղեկցել անձնական մարզիչը` վաստակավոր մարզիչ Յուրի Ներսիսյանը: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ի մամուլի ծառայությունից:

The Ukrainian town Berdichev hosted from June 29 to July 4 the International Junior Boxing Championship for Vladimir Klitschko’s Prize.
The championship gathered together 74 boxers from 12 countries. Armenia’s boxer Hrayr Matevosian (in the 60 kg) has won over representatives of Uzbekistan (3:2), Russia (7:2) and Azerbaijan (3:2), thus, becoming the tournament’s winner.
A spokesperson to Armenian National Olympic Committee said that Hrayr Karapetian was accompanied to Ukraine by Honored Coach of Armenia, Yuri Nersisian.