Ադրբեջանում ջրհեղեղի զոհերը շրջափակման մեջ են պահվում
Քուռ և Արաքս գետերի վարարումների արդյունքում հեղեղումներից տուժած Սաբիրաբադի մի քանի գյուղերի 1323 բնակիչ տեղավորվել է Շիրվան քաղաքում կառուցված վրանային ավանում: Այդ գյուղերի 418 բնակիչ էլ ժամանակավոր բնակություն է հաստատել քաղաքի մի քանի դպրոցներում:
«Բիզիզմ յոլ»-ին հասած տեղեկություններով, վրանային ավանը պաշտպանվում է ոստիկանության կողմից: Նշվում է, որ ոստիկանության աշխատակիցները շրջափակել են ավանի չորս կողմը և ոչ մեկի չեն թողնում մտնել այնտեղ, այդ թվում նաև` լրագրողներին:
Խնդրի վերաբերյալ թերթի հարցմանն ի պատասխան` Ադրբեջանի ՆԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավարի տեղակալ Էհսան Զահիդովը հայտնել է, որ ոստիկանությունը պահպանում է ավանում բնակվող մարդկանց հանգստությունը: «Այնտեղ բնական աղետից վնաս կրած մարդիկ են բնակվում, որոնց հանգստությունը պետք է պահպանել: Եթե տեղից ելածը թուղթ ու գրիչ վերցրած անհանգստացնի նրանց, ասեկոսներ տարածի, լավ չի լինի: Այդ պատճառով էլ այնտեղ հասարակական կարգ ու կանոնի և անվտանգության համար պատասխանատու է ոստիկանությունը, որն էլ կատարում է իր պարտականությունը»,- ասել է նա:

The victims of flood in Azerbaijan are in blockade
As a result of the overflow of Kur and Araks rivers 1323 people in Sabirabad village have been moved to Shirvan city. 418 people from those villages have temporally settled down in several schools of this city.
According to “Bizim yol” the tent settlement in Shirvan city is protected by the police. The source says that the policemen have surrounded the settlement from 4 sides and they do not allow anyone to enter the territory, the journalists in that number.
Deputy Chief of the press service of the Interior Ministry Ehsan Zahidov informed that the police protect the peace of the people that now are inside the settlement. “People who have had losses from natural disaster live there, people whose peace should be protected. If everyone with a paper and a pan in hand will disturb their peace, spread gossips will not be god. That’s why the police is responsible for their security and the order there. The police is realizing its responsibility,” he said.