Լեհաստանի ԱԳՆ. Հայաստանը Թուրքիայի հետ պրագմատիկ է
Թուրքիայի հետ հարաբերությունները կարգավորելու գործընթացում Հայաստանը պրագմատիկ դիրք է գրավել: Այդ մասին այսօր Երևանում Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարեց Լեհաստանի ԱԳ նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկին։
«Ուզում եմ ողջունել այն փաստը, որ Հայաստանը շատ պրագմատիկ դիրք է գրավել հայ–թուրքական հարաբերությունների խնդրի լուծման ճանապարհին»,- ասաց նախարարը:
Ռադոսլավ Սիկորսկին անդրադարձավ նաև Ղարաբայան հակամարտության կարգավորման խնդրին, ասելով, որ Լեհաստանն ամեն ինչ կանի հիմնահարցի խաղաղ ճանապարհով լուծման համար։
«Որքան տեղյակ եք, Լեհաստանը նաև ԵԱՀԿ կապող օղակն է և ամեն ինչ կանի, որ Ղարաբաղի հարցը խաղաղ ճանապարհով լուծվի», - ասաց Ռ.Սիկորսկին:

Polish Foreign Minister: Armenia is pragmatic with Turkey
Armenia is pragmatic in Armenia-Turkey normalization process. Polish Foreign Minister Radosław Sikorski declared at a joint press conference with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan today in Yerevan.
“I want to welcome the fact that Armenia has a very pragmatic approach on the way of Armenia-Turkey normalization,” Minister said.
Radosław Sikorski also touched upon the Nagorno Karabakh settlement saying that Poland will do its utmost for problem peaceful resolution.
“As you know, Poland is also a link with OSCE and will do its utmost for the Nagorno Karabakh conflict to be solved peacefully,” Mr. Sikorski said.