ԱՄՆ պետքարտուղարը կայցելի Հարավային Կորեա, Վիետնամ և Աֆղանստան
ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը այսօրվանից մինչև հուլիսի 23-ն կայցելի Հարավային Կորեա, Վիետնամ և Աֆղանստան: Ինչպես հաղորդում է Ռիա Նովոստի-ին, այս մասին ասված է ԱՄՆ պետքարտուղարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Սեուլում Հ. Քլինթոնը և ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Գեյթսը հանդիպելու են իրենց հարավկորեական գործընկերների հետ` «2+2» ձևաչափում նշելու Կորեական պատերազմի 60-ամյակը: Նրանք նաև հանդիպելու են Կորեայի նախագահ Լի Մեն Բակի հետ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Վիետնամում Քլինթոնը հանդիպելու է բարձաստիճան քաղաքական գործիչների հետ և քննարկելու է տարածաշրջանի համար կարևորություն ունեցող հարցեր: Ինչպես նաև ԱՄՆ պետքարտուղարը մասնակցելու է ԱՄՆ-ի և Վիետնամի համագործակցության 15-ամյակին նվիրված ճաշկերույթին:
«Բացի այդ, պետքարտուղարը կգլխավորի Հանոյում անցկացվելիք Հարավ-Արևելյան Ասիայի երկրների ասոցիացիայի 17-րդ տարածաշրջանային ֆորումի ամերիկյան պատվիրակությունը»,- նշված է փաստաթղթում:

U.S. Secretary of State Hillary Clinton will be on visit to South Korea, Vietnam and Afghanistan from today to July 23, U.S. Department of State mentioned in a release, as reported by RIA Novosti.
“In Seoul, H. Clinton and United States Secretary of Defense Robert Gates will meet with their South Korean colleagues to mark the 60th anniversary of Korean war (“2+2” format). They will also meet with Korean President Lee Myung-Bak,” the report read.
In Vietnam, Clinton will meet with high-ranking political figures to discuss issues of much significance for the region. The Secretary of State will also attend dinner dated to the 15th anniversary of U.S.-Vietnam cooperation.
“Besides, the Secretary of State will lead the American delegation at the 17th Association of Southeast Asian Nations (ASEAN) Regional Forum to be held in Hanoi,” document read.