Սենատը կքննարկի Բրայզայի թեկնածության հարցը հուլիսի 22-ին
Հինգշաբթի, հուլիսի 22-ին, ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը քննարկելու է Մեթյու Բրայզայի թեկնածությունը Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում նշանակելու համար: Այդ մասին տեղեկացնում է Ամերիկայի հայ դատի հանձնախումբը (ANCA):
Նկատենք, որ այսօր նույն հանձնաժողովում քննարկվելու է Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում Ֆրենսիս Ռիկարդոնեի (Francis Ricciardone) թեկնածության հարցը:
Հիշեցնենք, որ ANCA-ն ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի 19 անդամներին էր ուղարկել 7 էջանոց փաստաթուղթ, որտեղ բացատրվում էր, որ Ամերիկայի Հայկական համայնքը մտահոգված է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում Մեթյու Բրայզայի թեկնածության առաջադրմամբ:

Senate is to discuss the candidacy of Bryza on July 22
The U.S. Senate Foreign Relations Committee will hold a hearing on Thursday, July 22nd for appointing Matthew Bryza, as the next U.S. Ambassador to Azerbaijan, reported the Armenian National Committee of America (ANCA).
Note that today, July 20th, the Committee will discuss Francis Ricciardone candidacy as the next U.S. Ambassador to Ankara.
Earlier ANCA shared with 19 members of the U.S. Senate Foreign Relations Committee a 7-page review of potential conflict of interest and policy-related reservations regarding President Obama's nomination of Matthew Bryza to serve as Ambassador to the Republic of Azerbaijan.