Բողոքի ցույց` Ադրբեջանի նախագահականի առաջ
Սաբիրաբադում Քուռ գետի վարարման հետևանքով Սարըսու լճի ճեղքվելու արդյունքում Սաբիրաբադի և Սաաթլըի 7 գյուղերի` տները փլուզված 100-ից ավելի բնակիչներ, ովքեր մինչ այժմ հարկադրված բնակվում են Սաբիրաբադի դպրոցներում և վրանային ավաններում, երեկ բողոքի ցույց են կազմակերպել Բաքվում Ադրբեջանի նախագահական շենքի առաջ: Այդ մասին հայտնում է «Ազադլըգը»:
Աղետի զոհերը ցանկանում են հանդիպել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, որպեսզի անձամբ նրան հասցնեն կառավարության անդամների` աղետյալների նկատմամբ ցուցաբերած անտարբերության, անօրինականությունների, կեղծ խոստումներիի և աղետի գոտու վերականգնման վերաբերյալ հանրապետության ղեկավարի հրահանգները չկատարելու մասին իրենց բողոքը:
Բողոքավորների ներկայացուցիչներից կազմված 6 հոգանոց խմբին ընդունել է նախագահի աշխատակազմի ցածրաստիճան շարքային մի պաշտոնյա, ում խոսքերն ավելի են զայրացրել մարդկանց:
Հեղեղումներից տուժած բնակիչները բողոքում են, որ կառավարության սահմանած 200-300 մանաթ փոխհատուցման չափը ստորացուցիչ է, և դրանով անհնարին է վերականգնել տնտեսությունն ու կորցրած ունեցվածքը: 4 ժ տևած բողոքի ակցիայից հետո բողոքավորները հեռացել են` ասելով, որ եթե իրենց պահանջները չկատարվեն, կհավաքեն ընտանիքներին և կքնեն նախագահականի առաջ:

Action of protest in front of Presidential Palace in Azerbaijan
Over 100 residents of Sabirabad region of Azerbaijan and 7 villages in the area of disaster caused by the flood in the Kur River housing in Sabirabad schools and tents organized an action of protest in front of the Presidential Palace in Azerbaijan yesterday, Azadlıq reported.
The protesters wish to meet with Azerbaijani President Ilham Aliyev to convey their protest on non-fulfillment of President’s orders to restore the disaster area by government members.
The protesters say that the 200-300 manats compensation sum established by the government is humiliating, it is not enough to restore their lost property. After the four-hour action of protest the protesters left the scene saying that unless their demands are fulfilled, they will gather their families to sleep in front of the Presidential Palace.