Բողոքի ցույց` Ադրբեջանի նախագահականի առաջ
Սաբիրաբադում Քուռ գետի վարարման հետևանքով Սարըսու լճի ճեղքվելու արդյունքում Սաբիրաբադի և Սաաթլըի 7 գյուղերի` տները փլուզված 100-ից ավելի բնակիչներ, ովքեր մինչ այժմ հարկադրված բնակվում են Սաբիրաբադի դպրոցներում և վրանային ավաններում, երեկ բողոքի ցույց են կազմակերպել Բաքվում Ադրբեջանի նախագահական շենքի առաջ: Այդ մասին հայտնում է «Ազադլըգը»:
Աղետի զոհերը ցանկանում են հանդիպել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, որպեսզի անձամբ նրան հասցնեն կառավարության անդամների` աղետյալների նկատմամբ ցուցաբերած անտարբերության, անօրինականությունների, կեղծ խոստումներիի և աղետի գոտու վերականգնման վերաբերյալ հանրապետության ղեկավարի հրահանգները չկատարելու մասին իրենց բողոքը:
Բողոքավորների ներկայացուցիչներից կազմված 6 հոգանոց խմբին ընդունել է նախագահի աշխատակազմի ցածրաստիճան շարքային մի պաշտոնյա, ում խոսքերն ավելի են զայրացրել մարդկանց:
Հեղեղումներից տուժած բնակիչները բողոքում են, որ կառավարության սահմանած 200-300 մանաթ փոխհատուցման չափը ստորացուցիչ է, և դրանով անհնարին է վերականգնել տնտեսությունն ու կորցրած ունեցվածքը: 4 ժ տևած բողոքի ակցիայից հետո բողոքավորները հեռացել են` ասելով, որ եթե իրենց պահանջները չկատարվեն, կհավաքեն ընտանիքներին և կքնեն նախագահականի առաջ:

Акция протеста жертв наводнения у резиденции Ильхама Алиева
Более 100 жителей из зоны затопления в Сабирабадском районе организовали акцию протеста напротив администрации президента Азербайджана Ильхама Алиева, сообщает «Азадлыг».
Отметим, что в результате майского наводнения население семи сел Сабирабадского района по сей день вынуждено ютиться в школах Сабирабада и палаточных лагерях.
Пострадало около 20 тысяч домов, стихийное бедствие затронуло около 40 тысяч человек.
Пострадавшие от наводнения хотят встретиться с президентом Азербайджана И.Алиевым, чтобы лично рассказать ему о безразличии, беззаконии, лживых обещаниях членов правительства и игнорировании ими распоряжений главы государства.
Группу из 6-ти человек представителей протестующих принял рядовой чиновник администрации президента, слова которого еще более возмутили людей.
Участники акции протеста заявили, что установленный правительством размер компенсации в 200-300 манатов унизителен и на эту сумму невозможно восстановить ни хозяйство, ни потерянное имущество. После продолжающейся около 4-х часов акции, митингующие удалились, заявив, что если их требования не будут выполнены, они привезут свои семьи и устроят «спящую акцию» перед резиденцией президента.