Գլխավոր դատախազը կզբաղվի լրագրողների քրեական գործերով
ՀՀ գլխավոր դատախազի կարգադրությամբ ձևավորվել է աշխատանքային խումբ, որն ուսումնասիրելու է լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու, ինչպես նաև` նրանց նկատմամբ այլ բնույթի ոտնձգություններ կատարելու վերաբերյալ 2008-2010 թվականներին նախապատրաստված նյութերը և քննված քրեական գործերը, ինչպես նաև` դրանցով կայացված որոշումների օրինականությունը։
Աշխատանքային խումբը բոլոր ստորաբաժանումներից արդեն իսկ պահանջել է լրագրողներին վերաբերող քրեական գործերի մասին սպառիչ տեղեկատվություն տրամադրել։ Այս մասին նշված է Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի երկրորդ եռամսյակային զեկույցում, որն այսօր լրագրողներին ներկայացրեցին կոմիտեի անդամները։

By order of Armenia’s Prosecutor General, a working group has been established to learn the cases for period from 2008 to 2010 related to violations against journalists, and other incidents in relation to media.
The working group will study cases and decisions which were ruled by courts. It has already demanded to deliver media-related reports, and other documentary, said in the report by representatives of the Committee for Protection of Freedom of Speech, presented Wednesday at the press conference.