Ղրղզստանում ձերբակալվել է Բակիևի եղբայրը
Ղրղզստանի հարավում` Ջալալաբադ քաղաքում ձերբակալվել է նախկին նախագահ Կուրմանբեկ Բակիևի եղբայրը: Այս մասին հաղորդում է «Ռիա նովոստի» գործակալությունը` հղում անելով երկրի ժամանակավոր կառավարության լրատվական ծառայության վրա:
Նոր իշխանությունները նրան մեղադրում են երկրի հարավում անկարգություններ կազմակերպելու համար:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի սկզբին, Կուրմանբեկ Բակիևի կառավարությունը գահընկեց արվեց, իշխանության եկավ ժամանակավոր կառավարությունը` նախկին արտգործնախարար Ռոզա Օտունբաևայի գլխավորությամբ:
Տարբեր տվյալներով, 300-900 մարդ զոհ է դարձել երկրում ծագած անկարգությունների, ավելի քան 100 հազար մարդ դարձել է փախստական:

В Киргизии задержан брат Курманбека Бакиева
В Джалалабаде задержан находившийся в розыске Ахмат Бакиев, брат бывшего президента Киргизии Курманбека Бакиева. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на представителя пресс-службы временного правительства республики.
Бакиев обвиняется в организации массовых беспорядков в Джалалабадской области.
Уголовные дела на родственников и членов окружения Курманбека Бакиева были заведены после свержения президента. 11 июня в Ошской области Киргизии начались массовые беспорядки, перекинувшиеся затем и на Джалалабадскую область. По различным данным, жертвами столкновений стали от 300 до почти 900 человек, более ста тысяч человек сбежали из страны в соседний Узбекистан.