Գազի սակագնի հայցով վճիռը կհրապարակվի հուլիսի 26-ին
Գազի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ Հայ ազգային կոնգրեսի հայցով վճիռը Վարչական դատարանը կհրապարակի հուլիսի 26-ին: Այդ մասին տեղեկացնում են Վճռաբեկ դատարանի մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ որպես համահայցվոր հանդես է եկել 7230 քաղաքացի` ստորագրելով հայցի տակ: Դատարանին ներկայացրած հայցով նրանք պահանջում են անվավեր ճանաչել Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի` գազի սակագինը բարձրացնելու մասին որոշումը: «ՀայՌուսգազարդ» ընկերության ներկայացրած հայտի հիման վրա և Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի ընդունած որոշման համաձայն` ապրիլի 1-ից 1 խմ գազի գինը մինչև 10 հազար խմ սպառողների համար կազմում է 132 դրամ՝ նախկին 96 դրամի փոխարեն:
Դատարանը որոշել էր հայցը քննել գրավոր ընթացակարգով, որոշման դեմ վերքաննիչ, ապա վճռաբեկ տարված բողոքները մերժվել են:

Judgement on gas tariff lawsuit to be pronounced on July 26
The Administrative Court will pronounce judgement on Armenian National Congress lawsuit on rise in gas tariff on July 26, Court of Cassation press office reported.
7230 citizens signed the lawsuit demanding from court to invalidate the decision of Public Services Regulatory Commission on gas tariff rise. According to ArmRosGazprom application and Public Services Regulatory Commission decision, from April 1, price for 1 cubic meter of gas for consumers using up to 10 thousand cubic meters of gas is 132 drams against former 96 drams.