Մեկ ամսում արձանագրվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 547 դեպք
Այս տարվա հունիսի 21-ից հուլիսի 21-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանում արձանագրվել է մահվան ելքով մարմնական վնասվածք հասցնելու 2 դեպք, որոնք չեն բացահայտվել: Այս մասին տեղեկացնում է ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Նույն ժամանակահատվածում արձանագրվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 547 դեպք, բացահայտվել է 513-ը: Բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 13 դեպք: Արձանագրվել է բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի 11 դեպք, որոնք բացահայտվել են: Բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 1դեպք:
2009 թ. նույն ժամանակահատվածում արձանագրվել է մահվան ելքով մարմնական վնասվածք հասցնելու 4 դեպք, բացահայտվել է 3-ը, իսկ մարմնական վնասվածք հասցնելու 611 դեպքից բացահայտվել է 549-ը: Բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 23 դեպք: Արձանագրվել է բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի 12 դեպք, որոնք բացահայտվել են:

547 cases of inflicting bodily injury recorded in a month
2 cases of inflicting bodily injury resulting in death were recorded from June 21 to July 21, 2010 in Armenia, which were not disclosed, Police press office reported.
547 cases of inflicting bodily injury were recorded in the same period, 513 out of them were disclosed. 13 cases of similar crimes committed earlier were also disclosed. 11 cases of rape or attempted rape were recorded, they were disclosed. 1 case of similar murder committed earlier was also disclosed.
4 cases of inflicting bodily injury resulting in death were recorded in the same period of 2009. 3 out of them were disclosed. 611 cases of inflicting bodily injury were recorded, 549 out of them were disclosed. 23 cases of similar crimes committed earlier were also disclosed. 12 cases of rape or attempted rape were recorded, all cases were disclosed.