Իսրայել-Ուկրաինա. Այսուհետ` առանց մուտքի արտոնագրի
Իսրայելն ու Ուկրաինան կնքել են միջկառավարական համաձայնագիր` երկու երկրների միջև մուտքի արտոնագրի ռեժիմի վերացման մասին: Ինչպես հաղորդում է «Ռադիոմայակ»-ը` այս մասին տեղեկացնում է Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Համաձայնագիրը կնքվել է Ուկրաինայի արտգործնախարար Կոնստանտին Գրեշենկոյի` Իսրայել կատարած այցի ընթացքում:
Ըստ համաձայնագրի` երկու երկրների քաղաքացիները կարող են անցնել մյուս երկրի տարածք, հատել այն կամ գտնվել երկրի ներսում` առաց մուտքի արտոնագրի` 90 օրվա ընթացքում: Այսպիսի իրավունքից, սակայն, հնարավոր է օգտվել կիսամյակը մեկ անգամ:

Israel signs agreement on lifting visa regime with Ukraine
Ukrainian and Israeli governments have reached an agreement on lifting the visa regime between the two countries, a spokesperson to Ukraine’s Foreign Ministry told media.
The agreement was signed within the framework of Ukrainian Foreign Minister Konstantin Grishenko’s visit to Israel.
The agreement on lifting the visa regime provides Israeli and Ukrainian citizens with a 90-day visa-free travel across the countries. This visa-free travel is available for travelers once in half a year, according to the agreement.