Էվո Մորալեսը լրագրողներին համեմատել է վուվուզելաների հետ
Բոլիվիայի նախագահ Էվո Մորալեսը իրեն նախագահական պալատի մոտ դիմավորած աղմկոտ լրագրողներին համեմատել է վուվուզելների հետ, որոնք մեծ աղմուկ բարձրացրեցին ՀԱՀ-ում անցկացված Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ժամանակ։Այս մասին հայտնում է «Ռիա նովոստի» գործակալությունը:
Նախագահի նստավայրի մոտ հավաքված լրագրողները, տեսնելով Էվո Մորալեսին, սկսել են գոռալ՝ ընդհատելով իրար և փորձելով գրավել նախագահի ուշադրությունը։
«Սրանք արդեն ֆերմայի ճուտիկներ չեն, սրանք արդեն հարավաֆրիկյան վուվուզելաներ են»,- ավտոմեքենա նստելիս` ասել է Մորալեսը։

Президент Боливии сравнил шумных журналистов с вувузелой
Президент Боливии Эво Моралес сравнил шумных журналистов, встречавших его у президентского дворца, с южноафриканской дудкой вувузелой, которая наделала много шума на чемпионате мира по футболу в ЮАР.
Пресса дожидалась боливийского лидера около входа в президентский дворец. Когда журналисты увидели Эво Моралеса, они начали громко кричать, перебивая друг друга и стараясь привлечь внимание президента Боливии.
«Это уже не фермерские цыплята, это южноафриканские вувузелы», - сказал Моралес, садясь в автомобиль.