Լավագույն մարզական ընտանիքը` Ծաղկաձորում
Ծաղկաձորում այսօր անցկացվում է Լավագույն մարզական ընտանիք ավանդական հանրապետական մրցույթը: Ինչպես հաղորդում է Aysor-ի թղթակիցը, մրցույթին ներկա է գտնվելու նաև Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նշենք, որ Լավագույն մարզական ընտանիք մրցույթը Հայաստանում անցկացվում է 2004-ից: Այս տարի մրցույթին մասնակցում են 6-ական ընտանիքներ` Հայաստանի Հանրապետության մարզերից ու Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից:
Մրցույթին մասնակցող ընտանիքներն այսօր Ծաղկաձորում պայքարելու են նախագահի մրցանակի համար: Բացի նախագահի մրցանակից` այլ դրամական պարգևների համար ընտանիքները պայքարում են երկու տարիքային խմբերում` 6-9 տարեկաններ և 10-12 տարեկաններ:

Конкурс «Лучшая спортивная семья» – в Цахкадзоре
В городе Цахкадзор сегодня проходит традиционный республиканский конкурс «Лучшая спортивная семья». Как сообщает корреспондент Aysor, на мероприятии будет присутствовать президент Армении Серж Саргсян.
Отметим, что конкурс «Лучшая спортивная семья» проводится в Армении с 2004 года. В нынешнем году в нем принимают участие по 6 семей из областей Армении и Нагорно-Карабахской Республики.
Участники конкурса будут бороться сегодня в Цахкадзоре за приз президента. Кроме президентской награды, предусмотрены также денежные вознаграждения, за которые семьи поборются в двух возрастных категориях: 6-9 лет и 10-12 лет.