Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը մեկնում է Թուրքիա
Ըստ թուրքական լրատվամիջոցների` այցի ընթացքում Քամերոնը հանդիպելու է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ:
Այցի ընթացքում նրան ուղեկցելու է Մեծ Բրիտանիայի արտգործնախարար Ուիլյամ Հեյգը, ով կհանդիպի իր թուրք գործընկերոջ` Ահմեդ Դավութօղլուի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են Թուրքիայի` ԵՄ անդամակցությանն ու թուրք-իրայելական հարաբերություններին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև` կիպրական հիմնախնդիրը:
Նշենք, որ վաղը Ստամբուլ է մեկնելու Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Գուիդո Վեստերվելին: Նա հանդիպելու է Թուրքիայի ԱԳ նախարարի հետ: Հուլիսի 28-ին Անկարա է մեկնելու նաև Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Բեռնար Քուշները: Սպասվում է, որ նա կհանդիպի Ա. Դավութօղլուի հետ:

British Prime Minister leaves for Turkey
According to Turkish media, Cameron will meet with Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan during the visit.
British Foreign Secretary William Hague will accompany him during the visit. William Hague will meet with his Turkish counterpart Ahmet Davutoglu.
Issues related to Turkey’s membership to EU and Turkey-Israel relations, Cyprus problem will be discussed at the meetings.
Note that German Foreign Minister Guido Westerwelle leaves for Istanbul tomorrow. He will meet with the Turkish Foreign Minister. French Foreign Minister Bernard Kouchner will visit Ankara on July 28. He is expected to meet with Ahmet Davutoglu.