Այսօր Վարչական դատարանը կհրապարակի գազի սակագնի հայցով վճիռը
Գազի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ Հայ ազգային կոնգրեսի հայցով վճիռը Վարչական դատարանը կհրապարակի այսօր: Այդ մասին տեղեկացնում են Վճռաբեկ դատարանի մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ որպես համահայցվոր հանդես է եկել 7230 քաղաքացի` ստորագրելով հայցի տակ: Դատարանին ներկայացրած հայցով նրանք պահանջում են անվավեր ճանաչել Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի` գազի սակագինը բարձրացնելու մասին որոշումը:
«ՀայՌուսգազարդ» ընկերության ներկայացրած հայտի հիման վրա և Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի ընդունած որոշման համաձայն` ապրիլի 1-ից 1 խմ գազի գինը մինչև 10 հազար խմ սպառողների համար կազմում է 132 դրամ՝ նախկին 96 դրամի փոխարեն:

Вердикт по иску против повышения тарифов газа обнародуют сегодня
Административный суд Армении огласит сегодня вердикт по иску «Армянского национального конгресса» против повышении тарифов на природный газ. Об этом сообщили в пресс-службе Кассационного суда Армении.
Напомним, что в качестве соистца выступили 7230 граждан. Абоненты компании «АрмРосГазпром» данным иском требуют признать недействительным решение Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) о повышении тарифов на природный газ.
На основании представленной компанией «АрмРосГазпром» заявки КРОУ приняло решение, согласно которому с 1 апреля в Армении действуют новые тарифы на газ: цена 1 кубометра для потребителей составляет 132 драма вместо прежних 96-и.