The Rolling Stones–ը թոշակի է գնում
The Rolling Stones խումբը մտադիր է լայնածավալ շրջագայություն իրականացնել, որը կդառնա լեգենդար խմբի պատմության մեջ վերջին համերգաշարը։ Այս մասին գրում է The Sun–ը։
Բեմը թողնելու հիմնական պատճառը խմբի անդամների տարիքն է. նրանք բոլորն արդեն 60-ն անց են։ 2011թ. խմբի անդամների տարիքի գումարը կկազմի 268 տարի։ Վոկալիստ Միկ Ջագերն ու կիթառահար Քիթ Ռիչարդսն այժմ 66 տարեկան են, հարվածային գործիքներ նվագող Չառլի Ուոթսը՝ 69 տարեկան, իսկ ամենաերիտասարդը կիթառահար Ռոննի Վուդն է՝ 63 տարեկան։
Պարբերականը նշում է, որ խումբն արդեն սկսել է բանակցությունները Live Nation կազմակերպության հետ` համերգները կազմակերպելու վերաբերյալ: Սպասվում է, որ լեգենդար խմբի 50-ամյակին նվիրված հրաժեշտի շրջագայությունը կմեկնարկի 2011 թվականին և կավարտվի 2012-ին:

The Rolling Stones собрались на пенсию
Легендарные The Rolling Stones намерены отправиться в масштабное стадионное турне, которое станет последним в истории коллектива, пишет The Sun со ссылкой на источник, близкий к группе.
Источник газеты пояснил, что The Rolling Stones планируют уйти со сцены в основном из-за возраста - всем членам группы уже за 60 лет. Как отмечает издание, в 2011 году общий возраст всех участников британского коллектива достигнет 268 лет. В настоящее время вокалисту Мику Джаггеру и гитаристу Киту Ричардсу по 66 лет, ударнику Чарли Уотсу - 69 лет, а самым молодым членом коллектива является 63-летний гитарист Ронни Вуд.
По словам собеседника издания, «роллинги» уже приступили к переговорам об организации гастролей с промоутерской компанией Live Nation. Ожидается, что прощальный тур, который будет приурочен к 50-летию существования коллектива, стартует в 2011 году и завершится в 2012 году.