Բրայզային հանդիպման չեն հրավիրե՞լ
ԱՄՆ Սնեատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում օգոստոսի 3-ին գործնական հանդիպում է նախատեսված մի շարք երկրներում ԱՄՆ դեսպանների թեկնածուների հետ: Հանդիպումը տեղի է ունենալու ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ջոն Քերիի գլխավորությամբ:
ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պաշտոնական կայքում տեղադրված է հանդիպման մասնակիցների ցանկը, որում դեսպանների 25 թեկնածուների շարքում բացակայում է Ադրբեջանում Միացյալ Նահանգների դեսպանի թեկնածու Մեթյու Բրայզայի անունը:
Հանձնաժողովի կայքում նշված չէ, թե մասնավորապես ինչ է քննարկվելու գործնական հանդիպման ժամանակ:
Նշյալ հանդիպմանը մասնակցելու է Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանի թեկնածու Ֆրենսիս Ջոզեֆ Ռիկիարդոնեն, որի թեկնածության քննարկման վերաբերյալ լսումները տեղի ունեցան հուլիսի 20-ին:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 22-ին Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում քննարկվել էր Ադրբեջանում ԱՄՆ-ի նոր դեսպանի` Մեթյու Բրայզայի թեկնածության հարցը։

US Senate Committee on Foreign Relations will host on August 3 a working meeting between candidates for posts of the US Ambassadors to a range of countries. The meeting will reportedly headed by committee’s chief John Kerry.
On its web-site, the committee issued a list of 25 candidates, however, name of Matthew Bryza, who was nominated as an Ambassador to Azerbaijan, is absent from the list.
The committee didn’t detailed agenda for the meeting and its highlights.
Among attendees is Francis Joseph Rikardone, a candidate for post to Turkey, whose candidacy was approved on hearings held on July 20. Matthew Bryza’s candidacy for an Ambassador to Azerbaijan was discussed on July 22.