Բրայզային հանդիպման չեն հրավիրե՞լ
ԱՄՆ Սնեատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում օգոստոսի 3-ին գործնական հանդիպում է նախատեսված մի շարք երկրներում ԱՄՆ դեսպանների թեկնածուների հետ: Հանդիպումը տեղի է ունենալու ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ջոն Քերիի գլխավորությամբ:
ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պաշտոնական կայքում տեղադրված է հանդիպման մասնակիցների ցանկը, որում դեսպանների 25 թեկնածուների շարքում բացակայում է Ադրբեջանում Միացյալ Նահանգների դեսպանի թեկնածու Մեթյու Բրայզայի անունը:
Հանձնաժողովի կայքում նշված չէ, թե մասնավորապես ինչ է քննարկվելու գործնական հանդիպման ժամանակ:
Նշյալ հանդիպմանը մասնակցելու է Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանի թեկնածու Ֆրենսիս Ջոզեֆ Ռիկիարդոնեն, որի թեկնածության քննարկման վերաբերյալ լսումները տեղի ունեցան հուլիսի 20-ին:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 22-ին Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում քննարկվել էր Ադրբեջանում ԱՄՆ-ի նոր դեսպանի` Մեթյու Բրայզայի թեկնածության հարցը։

Метью Брайза не приглашен на встречу?
В Комиссии по внешним связям Сената США 3 августа состоится деловая встреча с кандидатами на пост послов Соединенных Штатов в ряде стран. Встреча будет проходить под председательством главы комиссии Джона Керри.
На официальном сайте Комиссии по внешним связям Сената США опубликован список участников встречи, в котором среди 25 кандидатов отсутствует имя кандидата на пост посла в Азербайджане Метью Брайзы.
На сайте Комиссии не отмечается, какие вопросы, в частности, будут обсуждаться в ходе деловой встречи.
На встрече будет присутствовать кандидат на пост посла США в Турции Френсис Джозеф Рикардоне, слушания по кандидатуре которого состоялись 20 июля.
Напомним, что слушания по кандидатуре Метью Брайзы на пост посла США в Азербайджане проходили в Комиссии по внешним связям Сената США 22 июля.