Հայաստանը Սինգապուրում կներկայացնեն 14 մարզիկներ
Սինգապուրում օգոստոսի 14-26-ին անցկացվելիք օլիմպիական պատանեկան ամառային առաջին խաղերին Հայաստանից կմասնակցեն 14 մարզիկ-մարզուհիներ, ովքեր հանդես կգան 11 մարզաձերում: Նրանք են` ծանրորդներ Սմբատ Մարգարյանը (56 կգ, Երևան), Գոռ Մինասյանը (+85 կգ, Գյումրի), հրաձիգ Ռոմիկ Վարդումյանը (10 մ օդամղիչ ատրճանակ, Երևան), նետաձիգ Վասիլ Շահնազարյանը (Արմավիրի մարզ, գյուղ Մերձավան), մարմնամարզիկ Վահան Վարդանյանը (Երևան), ձյուդոյիստ Դավիթ Ղազարյանը (66 կգ, Վանաձոր), բռնցքամարտիկ Հրայր Մաթևոսյանը (60 կգ, Երևան), հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Վարոս Պետրոսյանը (85 կգ, Գյումրի), ազատ ոճի ըմբիշ Արտակ Հովհաննիսյանը (46 կգ, Հոկտեմբերյան), ատլետ Դիանա Խուբեսերյանը (100 մ վազք, Երևան), ջրացատկորդ Գևորգ Պապոյանը (3 մ ոստնակացատկ, Երևան), թիավար Էդգար Բաբայանը (կանոե, սպրինտ, սլալոմ, Երևան), լողորդներ Անահիտ Բարսեղյանը (թիկնալող 50 մ և 100 մ, Երևան) և Սերգեյ Պևնեևը (ազատ լողաոճ 50 մ և 100 մ, Երևան): Այս մասին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Խաղերի բացումը տեղի կունենա օգոստոսի 14-ին: Մեր պատվիրակությունը մրցավայր կմեկնի օգոստոսի 10-ի լուսադեմին և կվերադառնա օգոստոսի 29-ին:

Армению на Олимпиаде в Сингапуре представят 14 спортсменов
Армению на первых летних юношеских Олимпийских играх 14-26 августа в Сингапуре будут представлять 14 спортсменов, которые выступят в 11 видах спорта, сообщили в пресс-службе министерства спорта и по вопросам молодежи Армении.
В составе армянской делегации находятся: тяжелоатлеты Смбат Маргарян (56 кг, Ереван) и Гор Минасян (+85 кг, Гюмри), стрелок Ромик Вардумян (Ереван), гимнаст Ваган Варданян (Ереван), дзюдоист Давид Казарян (66 кг, Ванадзор), боксер Грайр Матевосян (60 кг, Ереван), Варос Петросян (борьба в греко-римском стиле, Гюмри), Артак Ованнисян (борьба в свободном стиле, Октемберян), атлетистка Диана Хубесерян (бег на дистанцию 100м, Ереван), Геворк Папоян (прыжки в воду, Ереван), Эдгар Бабаян (гребля на каноэ и спринт, Ереван), Анаит Барсегян (плавание на спине, Ереван) и Сергей Певнев (плавание в свободном стиле, Ереван), Васил Шахназарян (стрельба из лука, Армавирская область).
Открытие игр состоится 14 августа. Армянская делегация отбудет в Сингапур утром 10-го августа и вернется в Ереван 29-го августа.