Ոստիկաններ և ցուցարարներ
Հնդկաստանի Ջամմու և Քաշմիր նահանգներում ոստիկանությունը կրակ է բացել տեղի իշխանությունների դեմ բողոքի ակցիայի մասնակիցների ուղղությամբ: Արդյունքում երկու մարդ զոհվել է, այս մասին հաղորդում է Իտառ-Տասսը` վկայակոչելով «Թայմզ օֆ Ինդիա»,-ն:
Թերթի տեղեկատվության համաձայն, ոստիկանները ստիպված են եղել կրակ բացել, քանի որ մի քանի տասնյակ ցուցարարներ  նրանց վրա քարեր և այրվող շշեր են նետել:  Ծագած անկարգությունների ժամանակ 50 մարդ վնասվածքներ է ստացել, այդ թվում իրավապահ մարմինների 25 ներկայացուցիչներ:
Բողոքի ակցիան Հնդկաստանի հյուսիսային նահանգում շարունակվում է արդեն երկու ամիս: Մի շարք ԶԼՄ-ների տվյալներով, այդ ընթացքում ցուցարարների և ոստիկաննների բախումներից զոհվել է ավելի քան 19 մարդ:

Police clash with protesters in India
The Police opened fire at protesters demonstrating against local authorities in the Jammu and Kashmir provinces, India, which resulted in the deaths of two people, ITAR-TASS reported quoting Times of India.
According to the source, the Police had to open fire at the protesters since several dozens of protesters threw stones and burning bottles at them. 50 people got injured in the disorders, including 25 Policemen.
The action of protest goes on in the northern province of India for two months already. According to media reports, more than 19 people died in clashes between Police and protesters in that period.