Թուրք նախարարը խիստ քննադատել է Ադրբեջանի իշխանություններին
Թուրքիայի առևտրի նախարար Զաֆար Չաղլայանը, վերադառնալով Ադրբեջանից, լրատվամիջոցների հետ հանդիպման ժամանակ խիստ քննադատել է Ադրբեջանի իշխանություններին: Այդ մասին հայտնում է իրանական «Ղաֆղազ.իռ» (qafqaz.ir) կայքը:
Թուրք նախարարը դժգոհել է Ադրբեջանի մաքսային ծառայության վատ աշխատանքից և աշխատակիցների անհարգալից վերաբերմունքից` այդ ամենի մեջ մեղադրելով Ադրբեջանի կառավարությանը:
Թուրքիայի Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Աթիլա Քայանան, ով վերջերս աշխատանքային այցով մեկնել էր Բաքու, «Յենի Մուսավաթ» թերթին տված հարցազրույցում նշել է, որ թուրք առևտրականները լուրջ խնդիրներ ունեն Ադրբեջանում:

Турецкий министр подверг резкой критике власти Азербайджана
Министр торговли Турции Зафар Чаглаян подверг резкой критике власти Азербайджана в ходе встречи с представителями СМИ по возвращении из этой страны. Об этом сообщает иранское электронное издание «qafqaz.ir»
Турецкий министр выразил недовольство в связи с плохой работой таможенной службы Азербайджана и неуважительным отношением сотрудников ведомства, обвинив в этом правительство этой республики.
Побывавший недавно с рабочим визитом в Баку депутат турецкого Милли Меджлиса Атилла Каяна в интервью газете «Ени Мусават» также отметил, что турецкие торговцы сталкиваются в Азербайджане с серьезными проблемами.