ԱՄՆ. Պատժամիջոցները սկսում են ազդել Իրանի վրա
ԱՄՆ-ը հուսով են, որ Իրանի հանդեպ կիրառվող պատժամիջոցները անարդյունք չեն լինի` նախքան Վաշինգտոնում կսկսեն որոնել Թեհրանի վրա ազդելու այլ ճանապարհներ:
Ինչպես հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանի ռուսաստանյան ծառայությունը, ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջիմ Ջոնսը CNN-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը կշարունակի ճնշում գործադրել Իրանի վրա, որպեսզի Թեհրանը հրաժարվի միջուկային ծրագիրը զարգացնելուց:
Միևնույն ժամանակ Ջոնսը նշել է, որ նախքան ռազմական ուժ կիրառելը դեռ բավական ժամանակ կա: Նա արձանագրել է, որ, ըստ որոշ նախանշանների, պատժամիջոցները սկսում են ազդել Իրանի վրա և, հավանական է, միջուկային ոլորտում աշխատանքներն այդքան էլ հեռու չեն գնացել, որքան սպասվում էր:

US: Sanctions already affect Tehran
The United States expects the sanctions against Iran to yield a result before Washington starts looking for other ways of influencing Tehran.
National Security Advisor to the US President General Jim Jones told CNN that Washington will continue putting pressure upon Tehran to make it abandon the nuclear development, Radio Liberty Russian Service reported.
Jones noted that to all appearances, the sanctions are already affecting Tehran, and Iran has not gone so far in the nuclear development as the US had supposed.