Լիբանանի հայ համայնքը Ազգային գրադարանին է ուղարկել 5000 գիրք
Օգոստոսի 12-ին Լիբանանում Հայաստանի դեսպանությունում կազմակերպվել է հանդիպում հայ համայնքի կառույցների ներկայացուցիչների հետ, որոնք ակտիվ մասնակցություն են ունեցել Հայաստանի Ազգային գրադարանի կողմից կազմակերպված գրքահավաքին եւ Հայաստան ուղարկել մոտ 5000 գիրք:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Քոչարյանը բարձր է գնահատել Լիբանանի հայ համայնքի ուրույն դերակատարությունը Հայաստան-Սփյուռք գործակցության խորացման եւ ընդլայնման գործում: Նա ներկաներին տեղեկացրել է, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի որոշմամբ Երեւանը ընտրվել է 2012թ. Համաշխարհային գրքի մայրաքաղաք եւ հույս է հայտնել, որ լիբանանահայությունը ակտիվորեն կմասնակցի նաեւ 2012 թ. ապրիլի 23-ից մինչեւ 2013 թ. ապրիլի 22-ը նախատեսված միջոցառումներին:
Դեսպանը ՀՀ կառավարության երախտագիտությունն է հայտնել ներկաներին Ազգային գրադարանի գրքահավաքի կոչին արձագանքելու համար եւ նրանց հանձնել ՀՀ մշակույթի նախարարության շնորհակալագրերը:

The Embassy of Armenia in Lebanon today hosted a meeting with members of the Armenian structures who took an active part in the book gathering action organized by the National Library of Armenia, sending about 5000 books to Armenia.
Ambassador of Armenia to Lebanon Ashot Kocharyan highly assessed Lebanese Armenian community’s role in expansion of Armenia-Diaspora cooperation, MFA press office reported. He said that the city of Yerevan was named as the World Book Capital 2012 at the conclusion of the meeting of the selection committee held at UNESCO and expressed the hope that the Armenians of Lebanon will take an active part in the events scheduled between April 23, 2012 and April 22, 2013.
The Ambassador thanked all for responding to their appeal and awarded them Armenian Ministry of Culture Certificates of Appreciation.