Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման մի շարք հիմնախնդիրների:
Զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը՝ բերքահավաքի ընթացքի վերաբերյալ, փրկարար ծառայության պետ Արթուր Հարությունյանը՝ հրդեհների դեմ պայքարի վերաբերյալ, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը՝ ոլորտում իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ, ԿԱ ջրային տնտեսության վարչության պետ Քաջիկ Խաչատրյանը՝ ոռոգման համակարգում իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ, Ստեփանակերտի փոխքաղաքապետ Արմեն Ավագյանը՝ մայրաքաղաքի ջրամատակարարման ցանցում իրականացվող աշխատանքների կապակցությամբ, արտադրական ենթակառուցվածքների վարչության պետ Կառլեն Պետրոսյանը` էներգետիկայի եւ տրանսպորտի ոլորտում իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ, հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանը՝ տնտեսական մրցակցության ոլորտում վերջին զարգացումների վերաբերյալ եւ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը՝ առաջիկայում նախատեսված մշակութային միջոցառումների ընթացքի մասին:
ԼՂՀ ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին՝ նշելով, որ ամենայն ուշադրությամբ հետեւելու է աշխատանքների պատշաճ իրականացմանը:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, խորհրդակցությանը ներկա էին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President convokes consultation
On August 12, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a consultation on a number of issues concerning socio-economic development of the country.
Minister of Agriculture Armo Tsaturyan delivered corresponding report on the process of harvesting; Head of the Rescue Rervice Arthur Haroutyunyan - on the fire-fighting; Minister of Municipal Engineering Karen Shahramanyan - on activities carried out in the sphere; Head of the Department of Water Industry under the Cabinet of Ministers Kajik Khachatryan - on activities carried out in the irrigation system; Vice-mayor of Stepanakert Armen Avagyan - on the activities realized in the water supply system of the capital; Head of the Department of Industrial Infrastructures under the Cabinet of Ministers Karlen Petrosyan - on the activities in the spheres of energy and transport; Chairman of the State Commission on Regulating Public services and Economic Competition Hakob Ghahramanyan - on the latest developments in the sphere of economic competition and Minister of Culture and Youth Affairs Narine Aghabalyan - on the process of planned cultural projects.
The Head of the State gave concrete instructions to the heads of the corresponding structures noting that he will follow the proper realization of the activities with overall attention.
Vice-premier, Finance Minister Spartak Tevosyan and other officials were present at the consultation, President's press office repored.