Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման մի շարք հիմնախնդիրների:
Զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը՝ բերքահավաքի ընթացքի վերաբերյալ, փրկարար ծառայության պետ Արթուր Հարությունյանը՝ հրդեհների դեմ պայքարի վերաբերյալ, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը՝ ոլորտում իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ, ԿԱ ջրային տնտեսության վարչության պետ Քաջիկ Խաչատրյանը՝ ոռոգման համակարգում իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ, Ստեփանակերտի փոխքաղաքապետ Արմեն Ավագյանը՝ մայրաքաղաքի ջրամատակարարման ցանցում իրականացվող աշխատանքների կապակցությամբ, արտադրական ենթակառուցվածքների վարչության պետ Կառլեն Պետրոսյանը` էներգետիկայի եւ տրանսպորտի ոլորտում իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ, հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանը՝ տնտեսական մրցակցության ոլորտում վերջին զարգացումների վերաբերյալ եւ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը՝ առաջիկայում նախատեսված մշակութային միջոցառումների ընթացքի մասին:
ԼՂՀ ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին՝ նշելով, որ ամենայն ուշադրությամբ հետեւելու է աշխատանքների պատշաճ իրականացմանը:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, խորհրդակցությանը ներկա էին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР провел рабочее совещание
Президент Республики Арцах Бако Саакян 12 августа провел рабочее совещание, посвященное ряду проблем социально-экономического развития страны, сообщает пресс-служба президента НКР.
С докладами выступили министр сельского хозяйства Армо Цатурян – о ходе сбора урожая; начальник Службы спасения Артур Арутюнян – о борьбе с пожарами; министр градостроительства Карен Шахраманян - о работах в этой сфере; начальник управления водного хозяйства Каджик Хачатрян - о работах, проводимых в системе орошения; вице-мэр Степанакерта Армен Авакян – о работах, проводимых в сети водоснабжения столицы; начальник управления по производственным инфраструктурам Карлен Петросян - о работах, проводимых в сфере энергетики и транспорта; председатель государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Акоп Каграманян – о последних развитиях в сфере экономической конкуренции и министр культуры и по вопросам молодежи Нарине Агабалян - о ходе предусмотренных в ближайшее время культурных мероприятиях.
Глава Арцаха дал конкретные поручения руководителям соответствующих ведомств, отметив, что будет внимательно следить за выполнением работ на должном уровне.
В совещании приняли участие вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян, другие должностные лица.