ԱՄՆ-ն Վրաստանին անհատույց 83 մլն դոլար կտրամադրի
Վրաստանը ԱՄՆ-ից անհատույց կստանա 83 մլն դոլար` 2008 թ.-ի օգոստոսյան պատերազմից հետո 1 մլրդ ԱՄՆ օգնության վերջին մասը: Այս մասին, ըստ Ռոսբալտ-ի, հաղորդում է վրաստանյան Առաջին (հանրային) հեռուստաալիքը:
Դրամական միջոցներն ուղղված կլինեն պատերազմից հետո ենթակառուցվածքների վերականգնմանը, ինչպես նաև ռազմական գործողություններից տուժած քաղաքացիների բնակարանային պայմանների բարելավմանը:
«Դա ԱՄՆ օգնության ծավալի վերջին մասն է: Այն նախատեսվում է նրանց համար, ովքեր ամենից շատն են տուժել, ովքեր վերջին 20 տարվա ընթացքում չեն կարող վերադառնալ իրենց տները և նրանց, ովքեր չեն կարողացել օգուտ քաղել տնտեսական աճից, որն արձանագրվել է երկրում վերջին 5 տարիների ընթացքում», - պատմել է լրագրողներին Վրաստանում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Բասը:

США безвозмездно предоставят Грузии 83 млн долл.
Грузия безвозмездно получит от США 83 млн долл. Как передал Первый (общественный) канал Грузинского телевидения, это последний транш из помощи в размере более чем 1 млрд долл., которую Вашингтон предоставил Тбилиси после военных действий на Кавказе в августе 2008г, сообщает “Росбалт”.
Средства предназначены для восстановления муниципальной инфраструктуры, разрушенной в августе 2008г., улучшения жилищных условий граждан, пострадавших во время военных действий. "Это последняя часть общего объема помощи от США. Она предназначена для тех, кто более всего пострадал, кто за последние 20 лет не может вернуться в родные дома, и тех, кто не смог извлечь пользу от экономического роста, который в течение последних пяти лет имеет место в стране", - рассказал журналистам посол США в Тбилиси Джон Бас.