Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Զարդանաշեն գյուղ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 13-ին այցելել է Մարտունու շրջանի Զարդանաշեն գյուղ եւ հանդիպել համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է գյուղի զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել զբաղվածության, ոռոգման ցանցի զարգացման եւ ճանապարհների բարեկարգման հիմնախնդիրներին:
ԼՂՀ ղեկավարը նշել է, որ գյուղի զարգացումը հանդիսանում է ռազմավարական նշանակություն ունեցող ուղղություն, որից մեծապես կախված է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական կայուն զարգացումը:
Այս համատեքստում Բակո Սահակյանը կարեւորել է տեղում ցուցաբերվող նախաձեռնողականությունը՝ նշելով, որ դրա բացակայությունը ցանկացած ծրագրի իրականացման գործում հանդիսանում է ամենամեծ խոչընդոտներից մեկը:
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Արցախի նախագահին ուղեկցում էին գրող-հրապարակախոս, Արցախի հեռոս Զորի Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan visits village of Zardashen
On August 13, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the village of Zardashen in the Martouni region and met representatives of the community.
A wide range of issues related to the development of the village was discussed during the meeting. Special attention was paid to the issues of employment, development of the irrigation network and improvement of the roads.
Head of state noted that the development of the village is considered to be a strategic direction, which presupposes stable socio-economic development of the republic.
In this context Bako Sahakyan mentioned the importance of initiative on site noting that its absence is one of the most serious obstacles in realizing any project.
Writer and publicist, Hero of Artsakh Zori Balayan and other officials accompanied the President during the visit, President’s press office reported.