Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Զարդանաշեն գյուղ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 13-ին այցելել է Մարտունու շրջանի Զարդանաշեն գյուղ եւ հանդիպել համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է գյուղի զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել զբաղվածության, ոռոգման ցանցի զարգացման եւ ճանապարհների բարեկարգման հիմնախնդիրներին:
ԼՂՀ ղեկավարը նշել է, որ գյուղի զարգացումը հանդիսանում է ռազմավարական նշանակություն ունեցող ուղղություն, որից մեծապես կախված է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական կայուն զարգացումը:
Այս համատեքստում Բակո Սահակյանը կարեւորել է տեղում ցուցաբերվող նախաձեռնողականությունը՝ նշելով, որ դրա բացակայությունը ցանկացած ծրագրի իրականացման գործում հանդիսանում է ամենամեծ խոչընդոտներից մեկը:
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Արցախի նախագահին ուղեկցում էին գրող-հրապարակախոս, Արցախի հեռոս Զորի Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха ознакомился с проблемами села Зарданашен
Президент Республики Арцах Бако Саакян 13 августа посетил село Зарданашен Мартунинского района и встретился там с представителями общины.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся развития села. Особое внимание было уделено проблемам занятости, развития оросительной системы и благоустройства дорог.
Глава государства отметил, что развитие села является стратегическим направлением, от которого зависит стабильное социально-экономическое развитие республики.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в этом контектсе Бако Саакян подчеркнул важность инициативности на местах, отметив, что ее отсутствие является самым большим препятствием на пути реализации любой программы.