Ընդհարում Թբիլիսիում` փախստականների և ոստիկանների միջև
Թբիլիսիում Աբխազիայից և Հարավային Օսիայից փախստականների բողոքի ակցիան ավարտվել է ոստիկանների հետ ընդհարմամբ, որի հետևանքով կան ձերբակալվածներ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Վեստի.ռու-ն», Վրաստանի նախագահի նստավայրի մոտ հավաքվել էին մի խումբ մարդիկ, ովքեր Սահակաշվիլիից պահանջում էին անվճար բնակարաններ տրամադրել:
Մինչև հիմա փախստականները հանգրվանել էին Թբիլիսիի լքված շենքերում: Սակայն վերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում երկրի իշխանությունները սկսել են վտարել նրանց նաև այդտեղից: Նշենք, որ ապաստանից զրկվել է ավելի քան 700 ընտանիք: Նրանց առաջարկել են բնակարաններ գյուղական վայրերում, սակայն փախստականներն այնտեղ գնալ չեն ցանկանում:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` Վրաստանի իրավապահները ձերբակալել են նաև ընդդիմադիր «Ժողովրդական կուսակցության» առաջնորդ Ալեքսանդր Շալամբերիդձեն:

Police clash with refugees in Tbilisi
Action of protest held by refugees from Abkhazia and South Ossetia in Tbilisi resulted in a clash with Police and detention of the demonstrators, vesti.ru reported.
A group of refugees held an action at Georgian President’s residence demanding that Saakashvili provide them with free dwellings.
Over 700 refugee families who used to live in vacant houses in Tbilisi are now homeless being evicted from their dwellings by the ruling officials. The homeless are offered homes in villages, yet they are unwilling to move there. Opposition People’s Party leader Alexander Shalamberidze is reported to be among the detained people.